محور طبس – تپه طاق از مرگبارترین محورهای مواصلاتی استان – طبس نیوز

محور طبس – تپه طاق از مرگبارترین محورهای مواصلاتی استان

فرمانده پلیس‌راه خراسان جنوبی از شناسایی ۵۳ نقطه حادثه خیر در سطح جاده‌های استان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی طبس به نقل از خبرگزاری مهر، سرهنگ حسین رضایی ظهر پنج‌شنبه در ستاد هماهنگی خدمات سفر استان با اشاره به آغاز طرح نوروزی پلیس‌راه از ۲۵ اسفندماه جاری اظهار کرد: این طرح تا ۱۵ فروردین سال آینده در جاده‌های استان اجرا می‌شود.

وی بیان داشت: در این طرح هشت پلیس‌راه و پنج پاسگاه پلیس به‌صورت ۱۰۰ درصدی فعال هستند.

حضور ۲۲ دستگاه کنترل در سطح جاده‌ها

فرمانده پلیس‌راه خراسان جنوبی از نصب شش سامانه هوشمند کنترل سرعت در سطح جاده‌های استان خبر داد و افزود: این سامانه‌ها به‌صورت هوشمند تخلفات رانندگی را ثبت و قبوض آن نیز صادر می‌شود.

سرهنگ رضایی ادامه داد: در طول ایام طرح نوروزی، پلیس‌راه با استفاده از ۷۵ دستگاه دوربین دستی کنترل سرعت در جاده‌های استان نظارت می‌کند.

وی بابیان اینکه در طول اجرای این طرح از ظرفیت تمام ناوگان خودرویی پلیس‌راه برای کنترل و نظارت استفاده می‌شود، بیان داشت: در این ایام علاوه بر تیم‌های عملیاتی ۲۲ دستگاه کنترل در سطح جاده‌ها و محورهای مواصلاتی استان حضور خواهند داشت.

ایمن‌سازی ۱۵۱ نقطه حادثه‌ساز استان

فرمانده پلیس‌راه خراسان جنوبی از شناسایی ۵۳ نقطه حادثه خیر در سطح جاده‌های استان خبر داد و افزود: همچنین ۱۵۱ نقطه مستعد حادثه در سطح محورهای مواصلاتی استان شناسایی‌شده که از حدود چهار ماه قبل اقدامات لازم برای ایمن‌سازی آن انجام‌شده است.

سرهنگ رضایی همچنین، محور بیرجند- قاین- گناباد و محور طبس – تپه طاق را ازجمله مرگبارترین محورهای مواصلاتی استان عنوان کرد و افزود: موضوع ایمن‌سازی این دو محور  موردتوجه ویژه قرارگرفته است.

وی به افزایش جرائم رانندگی از ۲۵ اسفندماه جاری اشاره کرد و افزود: در طرح نوروزی امسال یکی از مواردی که موردتوجه ویژه خواهد بود حضور فیزیکی در محورها و برخورد بدون اغماض با رانندگان متخلف خواهد بود.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خراسان جنوبی نیز در این جلسه از  استقرار ۲۶ پایگاه ثابت، سیار و موقت امداد و نجات در سطح جاده‌های استان طی تعطیلات نوروزی امسال خبر داد و افزود: در این ایام ۲۱ پست دو نفره شبانه‌روزی و سه پست چهار نفره شبانه‌روزی در سراسر استان مستقر می‌شوند.

خامسان ادامه داد: در طرح نوروزی ایمنی مسافران نوروزی سه ایستگاه سیار در  شهرستان‌های طبس، قاین و فردوس و سه پایگاه موقت در ناینبدان، بهلگرد و چاه داشتی آماده ارائه خدمت به مسافران نوروزی خواهند بود.

آمادگی ۹۵۰ ناوگان حمل‌ونقل عمومی برای جابجایی مسافران نوروزی

وی، استقرار امداد هوایی در استان را یکی دیگر از طرح‌های امسال عنوان کرد و افزود: در طول اجرای طرح نوروزی یک تیم امدادی خواهران به‌صورت ۱۲ ساعته در خدمت مردم خواهند بود.

مدیرکل حمل‌ونقل و پایانه‌های خراسان جنوبی نیز در این جلسه از آمادگی ۹۵۰ ناوگان حمل‌ونقل عمومی برای جابجایی مسافران نوروزی استان خبر داد و گفت: پیش‌فروش بلیت نوروزی از ۱۱ اسفندماه آغازشده و از ۱۸ اسفند نیز خرید اینترنتی و حضوری بلیت نوروزی انجام می‌شود.

نصری با اشاره به اختصاص ۳۰۰ میلیون اعتبار برای کمک به مجتمع‌های بین‌راهی استان در سال جاری، عنوان داشت: امسال ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات با نرخ ۱۲ درصد برای مجتمع‌های بین‌راهی اختصاص یافت که تاکنون هشت نفر برای دریافت این تسهیلات معرفی‌شده‌اند.

3 دیدگاه برای نوشته «محور طبس – تپه طاق از مرگبارترین محورهای مواصلاتی استان»

  1. این خبر چه ربطی به استان ها دارد..بحث الحاق هم در دوره شورای پیشین بوده نه فعلی.لطفا کمی با درایت بیشتر انتقاد کنید و الکی تهمت نزنید که دامنتان را خواهد گرفت. بگذارید این وحدت ایجاد شده پایدار بماند وگرنه خداوند این افراد تفرقه انگیز را نابود خواهد کرد.خود دانید.

  2. ما استان یزد را میخواهیم ، که مرحله آن تسویه حساب با شورای اسلامی شهر طبس در انتخابات سال ۹۶ است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 + هفده =