وزیر نیرو: در منطقه طبس به تکنولوژی نیروگاهی نیاز داریم – طبس نیوز

وزیر نیرو: در منطقه طبس به تکنولوژی نیروگاهی نیاز داریم

چیت‌چیان در خصوص احداث نیروگاه ذغال‌سنگ‌سوز در منطقه طبس گفت: منطقه طبس منطقه کم‌آبی است و ما به تکنولوژی نیروگاهی نیاز داریم تا بتواند مصرف آب را به حداقل برساند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی طبس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، «حمید چیت‌چیان» وزیر نیرو ظهر روز گذشته در دیدار با “هوآنگ دینان” رئیس هیات مدیره، “کائومین” مدیرعامل شرکت شانگهای الکتریک چین و هیات همراه با بیان این مطلب اظهار داشت: با وسعت فعالیتی که شرکت شانگهای الکتریک چین در جهان دارد می‌تواند از زمینه‌های همکاری خوبی در ایران برخوردار باشد.

وی در خصوص استفاده از توربین‌های گازی کلاس F و H ساخت چین گفت: بایستی بررسی شود که توربین‌های چینی از نظر کیفیت و تکنولوژی ساخت در چه موقعیتی بوده و از چه جایگاهی در مقایسه با سایر تولیدکنندگان جهانی توربین برخوردار هستند.

چیت‌چیان در خصوص احداث نیروگاه ذغال‌سنگ‌سوز در منطقه طبس گفت: منطقه طبس منطقه کم‌آبی است و ما به تکنولوژی نیروگاهی نیاز داریم تا بتواند مصرف آب را به حداقل برساند.

وی با بیان اینکه در سفر رئیس جمهور چین به ایران توافق‌های خوبی صورت گرفت، ولی بیشتر آنها تحقق عملی پیدا نکرد، گفت: شما به عنوان یک شرکت بزرگ چینی می‌توانید.بر این شرایط تاثیرگذار باشید و اگر شرایط فاینانس را تسهیل و تسریع نمائید، روابط شرکت‌های ایرانی و چینی توسعه خواهد یافت.

وی با بیان این مطلب که با احداث ۳ هزار مگاوات نیروگاه در نزدیکی مرزهای ایران با سرمایه‌گذاری خارجی می‌توان برق تولیدی را در شرایط بهتری به پاکستان یا کشورهای دیگر صادر کرد، گفت: می‌توان این همکاری‌ها را در پروژه خرید ۴۰۰ پست فوق توزیع و انتقال شامل ۳۱۲ پست ۱۳۲ و ۶۳ و ۸۴ پست ۴۰۰ و ۲۳۰ KB با حضور در مناقصه ادامه داد.

نماینده هیئت چینی نیز ضمن ابراز خوشنودی از این دیدار، آمادگی خود را برای ساخت نیروگاه‌های برقی و تامین توربین‌های گازی کلاس H و F در ایران اعلام و افزود: آمادگی صددرصدی برای حضور در بازار برق ایران را داریم و از بهترین تجهیزات و تکنولوژی روز جهان برای پروژه‌های ایرانی استفاده خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه توربین‌های گازی نوع H و F تولید چین از توربین‌های مشابه اروپایی برتر است، گفت: توربین‌های چینی، بازسازی شده توربین‌های ساخت زیمنس و آنسالدو بوده با ورژن جدید و طول عمر بیشتر تولید خواهد شد.

طرف چینی با اظهار آمادگی در اجرای پروژه‌های نیروگاهی لامرد، قم، طبس و اصفهان گفت: در ارتباط با اجرای این پروژه‌ها، نیاز به تضامین دولتی است که پیگیری و مذاکره در مورد دریافت این تضامین با وزارت دارایی و بانک‌های چین در دست اقدام است.

وی در خصوص احداث نیروگاه ذغال سنگی طبس نیز گفت: در غرب کشور چین شرایط اقلیمی مشابه منطقه طبس حاکم بوده و ما توانایی ارایه خدمات درخواستی شما را داریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شش − 5 =