زوایای جدید تحریم نفتی ایران علیه فرانسه و انگلیس – طبس نیوز

زوایای جدید تحریم نفتی ایران علیه فرانسه و انگلیس

زوایای جدید تحریم نفتی ایران علیه فرانسه و انگلیس/ اعلام نرخ بیکاری پاییز

به گزارش خبرنگار مهر، اولین نشست ویژه شورای ‌عالی کار برای تعیین و تصویب درصد افزایش حداقل دستمزد سال ۹۱ کارگران در هفته آینده برگزار می‌شود، با این حال نرخ تورم از ۱۱درصد پایان بهمن ماه سال ۸۹ به ۲۱ درصد در پایان دی ماه امسال افزایش یافته است.

“معاون وزیر نیرو با تشریح جزئیات قرارداد ۵۰۰ میلیون دلاری ساخت نیروگاه زغال سنگی طبس با مشارکت چین، اعلام کرد: در حال حاضر طراحی و ساخت حدود ۵ هزار مگاوات نیروگاه زغال‌سنگی در دستور کار دولت قرار گرفته است.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی با تشریح آخرین وضعیت وصول بدهی‌های بنزینی شرکتهای هواپیمایی، جزئیات جدول زمانبندی این بدهی ها را تشریح و اعلام کرد: جایگاه‌های سوخت کشور برای بنزین نوروزی آماده می‌شود.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه از آماده شدن طرح صدور کارت اشتغال برای ارسال به شورای ‌عالی اشتغال خبر داد و گفت: بازنگری در این طرح و مطابقت آن با مصوبه ایجاد صندوق بیمه بیکاری کارجویان در مجلس، قبل از ارسال لایحه انجام می‌شود.

معاون وزیر نفت با تشریح جزئیاتی جدید از تحریم نفتی ایران علیه فرانسه و انگلیس، از بسته شدن درب چاه های میادین نفتی مستقر کشور خبر داد و اعلام کرد: روز التماس غربی‌ها برای خرید نفت از ایران فرا می‌رسد.

با نزدیک شدن به سال آینده، وضعیت بازار مسکن در سال ۹۱ به دغدغه خریداران تبدیل شده است و برخی از فروشندگان هم با مراجعه به بنگاه‌های املاک از فروش واحد خود انصراف می‌دهند.

مرکز آمار ایران در گزارشی نرخ بیکاری پاییز سال جاری را ۱۱.۸ درصد اعلام کرد که نسبت به ۱۲.۱ درصد پاییز ۸۹ معادل ۰.۳ درصد کاهش یافته است.

در سال ۱۳۸۹ نرخ رشد محصول ناخالص داخلی با نفت با قیمت ثابت (نرخ رشد اقتصادی) معادل ۶.۵ درصد و بدون نفت معادل ۷.۳ درصد است که نسبت به رقم مشابه سال ۱۳۸۸ وضعیت بهتری دارد.

مدیرعامل شرکت ملی نفت با اعلام ۳ شرط ایران برای فروش نفت به شرکت‌های توتال فرانسه، شل و BP انگلیس، اعلام کرد: با وجود تحریم‌های اروپایی ایران نسبت به پرداخت بدهی نفتی به شرکت انی ایتالیا پایبند خواهد بود.

دبیر انجمن تولید کنندگان برنج با اعلام افزایش ۸ درصدی قیمت برنج ایرانی، اعلام کرد: قیمت برنج های وارداتی نیز ۵ تا ۶ درصد افزایش داشته است.

معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا با اعلام اینکه در قالب نشست مشترک با وزارت مسکن و شهرسازی، طرح ویژه آبرسانی به مسکن مهر اجرا خواهد شد، گفت: تسهیلات ویژه وزارت مسکن و پرداخت متمرکز حق انشعابات از تصمیمات جدید این بخش است.

مهدی غضنفری، وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره کیفیت نان پس از اجرای قانون هدفمندی یارانه ها نیز گفت: کیفیت نان بهتر از قبل شده است اما هنوز جای بهبود دارد و تا حد توان در این راستا گام بر خواهیم داشت.

معاون وزیر نیرو با تشریح جزئیات قرارداد ۵۰۰ میلیون دلاری ساخت نیروگاه زغال سنگی طبس با مشارکت چین، اعلام کرد: در حال حاضر طراحی و ساخت حدود ۵ هزار مگاوات نیروگاه زغال‌سنگی در دستور کار دولت قرار گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 − شش =