حرم امامزاده حسين بن موسي الكاظم (ع) طبس غبارروبي شد – طبس نیوز

حرم امامزاده حسین بن موسی الکاظم (ع) طبس غبارروبی شد

حرم امامزاده حسین بن علی بن موسی الکاظم (ع) برای آخرین بار در سال ۹۱ غبار روبی شد. امامزاده حسین (ع) طبس، برادر امام رضا (ع) یکی از قبور متبرک است که همه ساله مطاف صدها هزار زائر امام هشتم(ع) بوده و روح و جان عاشقان خسته را صفا می‌ بخشد.

طبس نیوز: حرم امامزاده حسین بن علی بن موسی الکاظم (ع) برای آخرین بار در سال ۹۱ غبار روبی شد. امامزاده حسین (ع) طبس، برادر امام رضا (ع) یکی از قبور متبرک است که همه ساله مطاف صدها هزار زائر امام هشتم(ع) بوده و روح و جان عاشقان خسته را صفا می‌ بخشد.

به گزارش طبس نیوز و به نقل از خبرگزاری مهر؛ در این مراسم پس از تلاوت آیاتی از کلام‌ الله مجید، ضریح مطهر حضرت حسین‌ بن موسی‌الکاظم(ع) با گلاب ناب شستشو داده می شود و وجوه جمع‌ آوری شده به حساب مربوطه واریز شد. در ادامه مراسم مداحان اهل ‌بیت(ع) به مدیحه ‌سرایی پرداختند  و از زوار برادر امام رضا (ع) با نبات متبرک پذیرایی شد.

در آیین غبارروبی مرقد منور حضرت حسین ‌بن موسی‌الکاظم(ع)، امام جمعه طبس، مسئول دفتر امام جمعه طبس، مدیرعامل مؤسسه آستان مبارک حضرت حسین ‌بن موسی‌الکاظم(ع) طبس و جمعی از روحانیان، خانواده معظم شهدا، ایثارگران، آزادگان، مسئولان و کارکنان ادارات و نهادها، اصناف و بازاریان و سایر اقشار مردم این شهرستان حضور داشتند.

این مراسم اولین مراسم غبار روبی این امامزاده با حضور حمزه پارسائیان مدیر عامل جدید موسسه آستان مبارک بود. وجود مشاهد مقدسه و مقابر متبرکه فرزندان نبی مکرم اسلام در جای جای میهن اسلامی نه ‌تنها قبله‌گاه عاشقان و شیفتگان خاندان اهل‌بیت عصمت و طهارت(ع) است، بلکه در آن سوی مرزها و در اقصی نقاط جهان نیز ملجأ و امید صدها میلیون مسلمان و رهرو پیامبر گرامی اسلام و دوستداران فرزندان عزیز آن بزرگوار است.

یکی از این قبور متبرک که همه ساله مطاف صدها هزار زائر و مهمان امام هشتم(ع) است و روح و جان عاشقان خسته را صفا می‌بخشد، حرم شریف و بارگاه حضرت حسین‌بن موسی‌الکاظم(ع) برادر گرامی هشتمین پیشوای شیعیان جهان در شهر طبس است.

پس از وقوع حادثه زلزله سال ۱۳۵۷ در طبس و تخریب کامل آرامگاه فرزند موسی‌بن جعفر(ع)، براساس فرمان حضرت امام خمینی(ره)، آستان قدس رضوی بازسازی این بارگاه منور را در دستور کار خویش قرار داده و در سال ۱۳۶۳ بقعه مرکزی حرم مطهر را بازسازی و به متولیان محلی تحویل داد.

اما از آنجایی که امکان بازسازی کامل این امام‌زاده به ‌وسیله متولیان محلی امکان‌پذیر نبود، آیت ‌الله واعظ‌طبسی نماینده ولی‌فقیه و تولیت آستان قدس رضوی در پاسخ به خواسته و تقاضای مصرانه ائمه جمعه و جماعات مبنی بر تداوم و استمرار کار بازسازی مرقد شریف امام‌زاده حسین ‌بن موسی‌الکاظم(ع) و آرامگاه مجاهد شهید آیت‌الله مدرس، به ‌وسیله آستان قدس رضوی از معظم رهبری درخواست کردند تا در صورت مصلحت مقرر کنند مسئولیت و اداره امور این دو مجموعه با تمام موقوفات، رقبات و متعلقات آن به آستان قدس رضوی تفویض شود که در پاسخ به این درخواست طی حکمی در تاریخ چهار تیر ۱۳۷۳ تولیت این دو مکان مقدس به آیت‌الله واعظ‌ طبسی تفویض شد.

از ۲۶ اسفند سال ۱۳۹۰ تا ۱۳ فروردین سال ۱۳۹۱ بیش از ۵۰۰ هزار نفر زائر و مسافر که از اقصی نقاط کشور از طریق شهرستان طبس به آستان‌ بوسی حضرت علی‌ بن موسی‌الرضا(ع) می‌رفتند، مرقد مطهر حضرت حسین‌بن موسی‌الکاظم(ع) را زیارت کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × پنج =