ایجاد اشتغال برای 3200 نفر در معادن طبس – طبس نیوز

ایجاد اشتغال برای ۳۲۰۰ نفر در معادن طبس

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: درصورت استفاده از تمام ظرفیت‌های حوزه ذغال‌سنگ طبس، برای ۳۲۰۰ نفر اشتغال مستقیم و ۶۴۰۰ نفر اشتغال غیرمستقیم ایجاد می‌شود.

طبس نیوز: معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: درصورت استفاده از تمام ظرفیت‌های حوزه ذغال‌سنگ طبس، برای ۳۲۰۰ نفر اشتغال مستقیم و ۶۴۰۰ نفر اشتغال غیرمستقیم ایجاد می‌شود.
به گزارش طبس نیوز به نقل از فارس، امیر امینی در دیدار با امام جمعه طبس و همچنین معاون استاندار و فرماندار ویژه این شهرستان که در محل فرمانداری طبس انجام شد، اظهار داشت: با توجه به نقش قابل‌توجه صنعت فولاد در بهبود شرایط اقتصادی و اجتماعی کشور و اینکه توسعه صنایع بالادستی فولاد در کشور تنها از طریق توسعه معادن ذغال‌سنگ امکان‌پذیر است؛ به‌دنبال افزایش سرمایه‌گذاری در معادن ذغال‌سنگ هستیم.

وی خاطرنشان کرد: براساس برنامه تدوین شده، برآورد می‌شود تا سال ۱۳۹۹ حدود ۸ میلیون تن فولاد به روش کوره‌بلند تولید شود که تولید این میزان فولاد، عمده مصرف ذغال‌سنگ کشور را شامل می‌شود و حتی در حال برنامه‌ریزی برای رساندن میزان تولید فولاد به روش کوره‌بلند به ۱۵ میلیون تن در افق ۱۴۰۴ هستیم.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس هیئت عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) ادامه داد: میزان قطعی ذخیره ذغالسنگ در منطقه طبس حداقل ۴۵۰ میلیون تن است که با توجه به اکتشافات در حال انجام، این میزان قابل افزایش بوده و تخمین زده می‌شود که حدود یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تن زغال‌سنگ کک‌شو در این منطقه وجود داشته باشد.

این مسئول افزود: برنامه تدوین شده برای افق نهایی درصورت استفاده از تمامی ظرفیت‌های حوزه ذغال‌سنگ طبس، تولید ۲.۵ میلیون تن کنسانتره و ۴۵۰ هزار تن کک است که حدود ۴۷۲ میلیون یورو سرمایه‌گذاری ارزی و ۲۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری داخلی نیاز دارد و مجموعاً ۳۲۰۰ نفر اشتغال مستقیم و ۶۴۰۰ نفر اشتغال غیرمستقیم ایجاد می‌کند.

امینی در پایان اذعان داشت: چنانچه در سایر معادن شهرستان طبس بخش خصوصی وارد نشود، سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران آماده ورود و حمایت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده − 12 =