سیستم کنترل عوامل محیطی در راه آهن شرق اجرا شد

مدیرکل راه‌آهن شرق از اجرای پروژه سیستم کنترل و نظارت بر عملکرد سرورها و کنترل عوامل محیطی برای نخستین بار در اداره کل راه آهن شرق خبر داد.

طبس نیوز: مدیرکل راه‌آهن شرق از اجرای پروژه سیستم کنترل و نظارت بر عملکرد سرورها و کنترل عوامل محیطی برای نخستین بار در اداره کل راه آهن شرق خبر داد.

به گزارش طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس، محمد پورفخری در مورد تجهیز و استانداردسازی اتاق سرور این اداره کل در ایستگاه طبس اظهار داشت: با توجه به اینکه یکی از موضوعات اصلی و مهم هر شبکه، به لحاظ متمرکز کردن و پشتیبانی از تجهیزات فعال و غیرفعال شبکه ‌اتاق سرور آن است، گروه آمار و فن‌آوری اطلاعات  این اداره کل با نیازسنجی سیستمی و برنامه‌ریزی دقیق، پیشنهاداتی در مورد ارتقای امنیت شبکه اتوماسیون، تجهیز و استانداردسازی اتاق سرور ارائه کرد که پس از بررسی این پیشنهاد، با تلاش شبانه‌روزی گروه اجرایی شد.

پورفخری همچنین گفت: مهم‌ترین ویژگی‌های بکار گرفته شده در اتاق سرور این اداره کل، اتوماسیون اداری است و اجرای این پروژه برای کنترل و نظارت بر عملکرد سرورها و کنترل عوامل محیطی موثر بر آنها طراحی و ساخته شده است.

وی افزود: نمایش دما و رطوبت و تشخیص دود و گاز محیط و ثبت آن در بانک اطلاعات نرم افزار و اجرای فرامین خاص با توجه به شرایط مختلف، کارکرد سیستم به صورت Online و Offline بدون نیاز به کامپیوتر، تهیه گزارش و نمودارهای مختلف در نرم‌افزار اصلی و نرم‌افزار تحت وب، ‌قابلیت فعال سازی ادوات برقی جانبی با توجه به شرایط خاص و یا از طریق ارسال پیام کوتاه به سیستم تنها بخشی از امکانات سیستم اتوماسیون اتاق سرور است.

مدیرکل راه آهن شرق همچنین گفت: این طرح برای نخستین بار در سطح ادارات استان و نواحی هجده‌گانه راه آهن کشور به صورت جامع و کامل اجرا شده که قابلیت الگوبرداری برای سایر ادارات و نواحی مختلف راه آهن را نیز داراست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

7 + 10 =