ضبط ۶۹۳ کیلوگرم فرآورده‌های خام دامی در طبس – طبس نیوز

ضبط ۶۹۳ کیلوگرم فرآورده‌های خام دامی در طبس

رئیس شبکه دامپزشکی طبس گفت: از آغاز سال جاری تاکنون ۶۹۳ کیلوگرم فرآورده‌های خام دامی توسط شبکه دامپزشکی طبس کشف و ضبط شده است.

طبس نیوز:رئیس شبکه دامپزشکی طبس گفت: از آغاز سال جاری تاکنون ۶۹۳ کیلوگرم فرآورده‌های خام دامی توسط شبکه دامپزشکی طبس کشف و ضبط شده است.

به گزارش طبس نیوز به نقل از فارس،محمد‌جلال هادیان  اظهار کرد: شبکه دامپزشکی طبس با نظارت کافی به مراکز تولید، عرضه، توزیع و نگهداری از شیوع بیماری‌های مشترک بین انسان و دام جلوگیری کرده است.

وی ادامه داد: این مراکز شامل کشتارگاه‌ها، مراکز بسته‌بندی، فروشگاه‌ها، سردخانه‎ها و دامداری‌ها شده که شبکه دامپزشکی طبس برای کنترل بهداشتی، جلوگیری از شیوع بیماری‌های مشترک بین انسان و دام و حفظ بهداشت عمومی بر این مراکز نظارت دارد.

نظارت ۴ اکیپ دامپزشکی بر مراکز تولید و عرضه فرآورده‌های خام دامی

رئیس شبکه دامپزشکی طبس با بیان این‌که در ارتباط با نظارت بر مراکز تولید، عرضه، توزیع و نگهداری فرآوردهای خام دامی از آغاز سال جاری تاکنون چهار اکیپ در این شبکه دامپزشکی فعالیت داشته است، اضافه کرد: از این تعداد یک اکیپ ثابت و سه اکیپ به صورت سیار فعالیت کرده‌اند.

هادیان از بازید یک‌هزار و ۹۷۱ مورد از مراکز تولید، عرضه، توزیع و نگهداری فرآورده‌های خام دامی از آغاز سال جاری تاکنون توسط شبکه دامپزشکی در این شهرستان خبر داد و افزود: از این تعداد بازدید به ۴۶ مورد تذکر بهداشتی داده شده است.

وی یادآور شد: همچنین برای ۴۱ مورد دیگر پرونده مربوط به دام و فرآورده‌های خام دامی تشکیل و به دادگستری و اداره تعزیرات حکومتی ارجاع داده شده است.

تشکیل پرونده برای بیش‌از ۲ هزار راس دام غیر مجاز در طبس

رئیس شبکه دامپزشکی طبس با بیان این‌که از آغاز سال جاری تاکنون ۶۹۳ کیلوگرم فرآورده‌های خام دامی غیر بهداشتی کشف و ضبط شده است، متذکر شد: در این مورد برای دارندگان ۲ هزار و ۵۱۲ راس دام غیر مجاز پرونده قضایی تشکیل شده است.

هادیان ادامه داد: اقدامات قانونی در مورد این تعداد پرونده با همکاری دادگستری، اداره تعزیرات حکومتی نیروی انتظامی انجام شده است.

وی با بیان این‌که شبکه دامپزشکی طبس در رابطه با حمل و نقل بهداشتی دام و فرآورده‌های خام دامی اقدام به صدور مجوز کرده است، اذعان داشت: شبکه دامپزشکی این شهرستان اقدام به صدور ۴۹۹ مجوز قرنطینه‌ای حمل بهداشتی کرده است.

وجود یک آزمایشگاه دامپزشکی در طبس

رئیس شبکه دامپزشکی طبس تصریح کرد: شبکه دامپزشکی طبس دارای یک آزمایشگاه بوده که تعدادی از آزمایشات مقدماتی و اولیه را انجام می‌دهد.

هادیان خاطرنشان کرد: همچنین برای انجام آزمایشات اصلی و تکمیلی نمونه‌های گرفته شده به آزمایشگاه اداره کل دامپزشکی استان ارسال می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 3 =