آزادی ۸ زندانی طبسی با همکاری ستاد دیه

مدیرکل زندان‌های خراسان جنوبی گفت: در ۵ ماه گذشته، ۸زندانی طبسی با همکاری ستاد دیه آزاد شدند.

طبس نیوز:مدیرکل زندان‌های خراسان جنوبی گفت: در ۵ ماه گذشته، ۸زندانی طبسی با همکاری ستاد دیه آزاد شدند.

به گزارش طبس نیوز به نقل از فارس،محمدعلی اربابی  اظهار داشت: تسهیل امور زندانیان و خانواده‌های آنها از عمده رسالت‌های اصلاحی و تربیتی سازمان زندان‌ها است.

وی با بیان این‌که در پنج ماه گذشته ۵۳ پرونده برای کمک به خانواده زندانیان طبس تشکیل شده است، افزود: در راستای کمک به خانواده زندانیان، ۲۲۵ خانواده از زندانیان طبس به مراکز حمایتی، درمانی و بهداشتی معرفی شده‌اند.

اعطای ۸۳ میلیون ریال کمک غیر نقدی به خانواده زندانیان طبس

مدیرکل زندان‌های خراسان جنوبی از اعطای ۱۷ میلیون و ۳۹۰ هزار ریال کمک نقدی به خانواده زندانیان طبس در پنج ماه گذشته خبر داد و گفت: همچنین در مدت ذکر شده ۸۳ میلیون ریال کمک غیرنقدی به خانواده زندانیان طبس اعطا شده است.

اربابی با بیان این‌که برای اشتغال خانواده زندانیان نیز اقداماتی انجام شده است، متذکر شد: در پنج ماه گذشته ۱۲ مورد شغل برای همسر زندانیان طبس ایجاد شده است.

وی پیگیری امور تحصیلی ۲۶۰ نفر از فرزندان زندانیان، توزیع ۱۶۵ سبد غذایی در بین خانواده زندانیان و افطار ۳۰ خانواده زندانی در ماه مبارک رمضان را از جمله اقدامات انجام شده در پنج ماه گذشته برای خانواده زندانیان طبس عنوان کرد.

ارتباط زندانی با کانون گرم خانواده، مناسب‌ترین راه‌ تحکیم بنیان خانواده‌های زندانیان

مدیرکل زندان‌های خراسان جنوبی تصریح کرد: یکی از مناسب‌ترین راه‌های تحکیم بنیان خانواده‌های زندانیان، برقراری ارتباط زندانی با کانون گرم خانواده از طریق اعطای مرخصی به زندانی است.

اربابی اضافه کرد: بر همین اساس در طول هفته به زندانیان واجد شرایط رأی، با تصویب شورای طبقه‌بندی زندان مرخصی اعطا می‌شود و علاوه بر این مرخصی‌هایی که به‌ مناسبت نوروز و ماه رمضان نیز از سوی قوه قضائیه اعلام می‌شود، طبق بخشنامه‌های مربوطه در مورد زندانیان طبس هم اعمال می‌شود.

وی از آزادی هشت زندانی طبسی با همکاری ستاد دیه در پنج ماه گذشته خبر داد.

کمبود فضای فیزیکی، مهم‎ترین مشکل زندان طبس

مدیرکل زندان‌های خراسان جنوبی به مشکلات زندان طبس اشاره کرد و افزود: مهم‎ترین مشکل زندان طبس، کمبود فضای فیزیکی و واقع شدن آن در مجاورت منازل مسکونی و مراکز آموزشی است که البته برای انتقال زندان طبس به خارج از شهر برنامه‌ریزی‌ها و اقداماتی در حال انجام است.

اربابی خاطر نشان کرد: زندان طبس از نظر برنامه‌های آموزشی، فرهنگی و اصلاحی ـ تربیتی جزو زندان‌های نمونه کشور است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + 15 =