نفت زير پاي طبس – طبس نیوز

نفت زیر پای طبس

فرماندار طبس عنوان کرد:وجود ذخایر نفت و گاز در طبس براساس آخرین بررسی ها قطعی شده و قابل توجه است.

طبس نیوز:فرماندار طبس عنوان کرد:وجود ذخایر نفت و گاز در طبس براساس آخرین بررسی ها قطعی شده و قابل توجه است.

به گزارش طبس نیوز به نقل از خراسان، فرماندار طبس می گوید: وجود ذخایر نفت و گاز قابل توجه در مناطق مزینو، محمدیه و …قطعی شده و تحقیقات و اکتشافات اولیه این ظرفیت را تایید کرده است.

اما براساس آخرین پیگیری ها در ورود به عملیات بهره برداری از این ذخایر مشکلاتی وجود دارد که «طالبیان مقدم» از جمله این موارد را رویکرد بهره برداری از ذخایر نفتی در نقاط مرزی عنوان می کند اما از انجام مکاتباتی خبر می دهد که نگاهی امیدوارانه به تصمیم گیری دولت یازدهم برای استفاده از این ذخایر دارد.

به گفته وی، از آن جا که این ذخایر غنی است ضرورت دارد نگاهی فراگیرتر به بهره مندی از ظرفیت ها شود و برای اجرای عدالت اجتماعی فعالیت دولت برای بهره برداری از این ذخایر نیز در دستور کار قرار گیرد.

پیگیری ها در استان به این منظور انجام شده و روال خود را طی می کند اما نظر فرماندار طبس بر این محور استوار است که چون این شهرستان زیرساخت های لازم را دارد، بهبود وضعیت اشتغال و توسعه منطقه، تصمیم گیری جدی دولت برای ورود به عملیات بهره برداری از این ذخایر را می طلبد.

یک دیدگاه برای نوشته «نفت زیر پای طبس»

  1. با سلام
    همشهریان عزیز خیلی به صحبت بعضی از مسئولین دل خوش نکنند و هر چیزی را از متخصص خود جویا شودن. طبق آخرین بررسی خهای صورت گرفته استحصال نفت در طبس مقرون به صرفه نمی باشد.
    کارمند شرکت نفت-مدیریت اکتشاف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده − یک =