خانه های روستایی طبس در مقابل زمین‌لرزه مقاوم و ایمن است – طبس نیوز

خانه های روستایی طبس در مقابل زمین‌لرزه مقاوم و ایمن است

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی طبس گفت: منازل مسکونی روستایی طبس در مقابل حوادث به‌ ویژه زمین ‌لرزه از ایمنی و مقاومت کافی برخوردار است و حتی زمین ‌لرزه‌های با شدت بالا نیز نمی‌تواند خسارات چندانی به این خانه ‌ها وارد کند.

طبس نیوز:مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی طبس گفت: منازل مسکونی روستایی طبس در مقابل حوادث به‌ ویژه زمین ‌لرزه از ایمنی و مقاومت کافی برخوردار است و حتی زمین ‌لرزه‌های با شدت بالا نیز نمی‌تواند خسارات چندانی به این خانه ‌ها وارد کند.

به گزارش طبس نیوز به نقل از تسنیم،احسان یاقوتی  اظهار کرد: طی ۸ سال گذشته مبلغ ۲۲۵ میلیارد ریال برای مقاوم ‌سازی خانه‌های روستایی اختصاص یافته است.

وی افزود: طی این مدت ۳ هزار و ۱۱۰ واحد روستایی در طبس مقاوم سازی شده است.

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی طبس بیان کرد: طی این مدت ۳ هزار و ۴۹۵ متقاضی دریافت تسهیلات مقاوم ‌سازی خانه‌های روستایی به بانک معرفی شده‌اند که از این تعداد ۳ هزار و ۱۱۰ متقاضی موفق به انعقاد قرارداد و اخذ تسهیلات شده‌اند.

یاقوتی تصریح کرد: همچنین از این تعداد ۲ هزار و ۸۷۷ مورد به مرحله پایان کار رسیده و بقیه در حال تکمیل و اتمام کار هستند.

وی اظهار کرد: طرح ویژه مقاوم‌سازی مسکن روستایی از سال ۱۳۸۴ آغاز شده است که بر اساس آن نظام مهندسی روستایی به ‌وسیله ۱۲ نفر ناظر بر رعایت مسائل ایمنی در ساخت و ساز خانه‌ های روستایی نظارت کرده و حتی در این راستا به مراتب حساس ‌تر از نظام مهندسی شهری عمل می‌کند.

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی طبس تصریح کرد: در حال حاضر خانه‌های روستایی شهرستان طبس در مقابل حوادث به ‌ویژه زمین ‌لرزه از ایمنی و مقاومت کافی برخوردار است و حتی زمین ‌لرزه‌های با شدت بالا نیز نمی‌تواند خسارات چندانی به این خانه‌ها وارد کند.

یاقوتی گفت: در سرشماری سال ۱۳۸۵ بالغ بر ۶ هزار و ۷۰۰ واحد مسکونی روستایی در طبس شناسایی شده که این تعداد در حال حاضر به ۱۰ هزار واحد افزایش یافته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × پنج =