رکورد جدید کرونا در انگلیس

شمار قربانیان به کووید ۱۹ در انگلیس، در ۲۴ ساعت گذشته یک هزار و پانصد نفر ثبت شد.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

با افزایش مستمر شمار قربانیان در همه گیری کووید در انگلیس، امروز اعلام شد حد نصاب روزانه بیش از یکهزار و پانصد نفر در انگلیس ثبت شده که بیشترین میزان از آغاز همه گیری دراین کشور است.

براساس اطلاعیه وزارت بهداشت و رفاه اجتماعی، شمار مبتلایان به کووید ۱۹ در انگلیس، در ۲۴ ساعت گذشته ۴۷ هزار و ۵۲۵ نفر افزایش یافت و بدین ترتیب، براساس آمار دولتی، تاکنون سه میلیون و ۲۱۱ هزار و ۵۷۶ نفر در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده اند. به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از این وزارتخانه، همچنین با جان باختن ۱۵۶۴ بیمار کرونایی دیگر در انگلیس در شبانه روز گذشته، تاکنون ۸۴ هزار و ۷۶۷ نفر در این کشور، قربانی همه گیری ویروس کرونا شده اند. پیش از امروز، بالاترین میزان جان باختگان از ویروس کرونا در انگلیس، در روز جمعه هفته گدشته بود که ۱۳۲۵ نفر به علت ابتلا به ویروس کرونا جان باختند.
دولت انگلیس فقط افرادی را که تا ۲۸ روز پس از ابتلا به ویروس کرونا جان ببازند، قربانی همه گیری کووید ۱۹ اعلام می‌کند. در حالی که دولت انگلیس اعلام می‌کند شمار جان باختگان از همه گیری کووید ۱۹ در این کشور تا روز چهارشنبه این هفته به کم‌تر ۸۵ هزار نفر رسیده است، تارنمای روزنامه مترو نوشت براساس گواهی‌های فوت که علت مرگ را ابتلا به ویروس کرونا ثبت کرده، شمار قربانیان همه گیری کووید ۱۹ در این کشور، از یکصد هزار نفر فراتر رفته است.
همچنین برخلاف آمار دولت انگلیس، شبکه خبری اسکای نیوز اعلام کرد شمار مبتلایان به ویروس کرونا در انگلیس، به ۱۲ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر می‌رسد و بدین ترتیب، بیش از ۲۰ درصد از مردم این کشور، به کووید ۱۹ مبتلا شده اند. به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از این شبکه تلویزیونی، دانشمندان اعلام کردند براساس روش مدل سازی، اکنون از هر ۵ انگلیسی، یک نفر به ویروس کرونا مبتلا شده است. با این که آمار رسمی دولت انگلیس از ابتلای ۳.۲ میلیون نفر به کووید ۱۹ در این کشور حکایت دارد، روزنامه گاردین نوشت با گزارش جدید دانشمندان، آمار واقعی ابتلا به ویروس کرونا در انگلیس، ۵ برابر بیش از آمار دولتی است.
به نوشته روزنامه گاردین، در برخی محلات شهر لندن، همچون محلات بارکینگ (Barking)، دگنهام (Dagenham) و نیوهام (Newham)، وضعیت بدتر از این است و از هر ۲ نفر، یک نفر به کووید ۱۹ مبتلا شده است. روزنامه گاردین نوشت در محلاتی در جنوب لندن، شمار واقعی مبتلایان به ویروس کرونا، ۸ برابر آمار مبتلایان شناسایی شده است.

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 + 1 =