بیانیه کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین در روز غزه

کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین ریاست جمهوری به پاسداشت روز جهانی غزه بیانیه ای با عنوان “روز غزه؛ تجلی مقاومت و خودباوری” صادر کرد.

 در بیانیه کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین بر لزوم استمرار مقاومت تا نابودی رژیم غاصب صهیونیستی تاکید شده است.

 

متن کامل این بیانیه به این شرح است:

السَّلاَمُ عَلَیْکِ أَیَّتُهَا الصِّدِّیقَهُ الشَّهِیدَهُ.
اللّهُمَّ صَلِّ عَلی فاطِمَهَ وَ اَبی‌ها وَ بَعْلِها وَ بنی‌ها وَالسِّرِّ الْمُسْتَوْدَعِ فی‌ها بِعَدَدِ ما اَحاطَ بِه عِلْمُکَ.
۲۹ دیماه یادآور پیروزی ظفرمندانه و مجاهدانه ملتی مقاوم، مظلوم و حق طلب در برابر هجوم وحشیانه و خصمانه رژیم غاصب صهیونیستی است.

به دنبال ناکامی اسرائیل در جنگ ۳۳ روزه علیه حزب الله که با حمایت غرب، آمریکا و کشور‌های عربی همراه بود و شکست طرح خاورمیانه جدید، اسرائیل و متحدانش متوجه نوار غزه شدند و با تصور اینکه شکست در برابر حزب الله را از طریق غزه محاصره شده جبران کنند در ۲۸ دسامبر ۲۰۰۸ اقدام به تهاجم به نوار غزه کردند.

 

رژیم صهیونیستی در جنگ ۲۲ روزه از مجموعه‌ای از تسلیحات متعارف و غیر متعارف به منظور در هم شکستن روحیه مردم غزه و نابودی مقاومت استفاده کرد به گونه‌ای که تسلیحات غیر متعارفی که از آن استفاده کرد طبق قوانین بین المللی به کار بردن آن ممنوع بود. تسلیحات اسرائیل بالگرد‌های آپاچی، هواپیمای اف ۱۶، هواپیما‌های بدون سرنشین بود و فسفر سفید که طبق معاهده ژنو سال ۱۹۸۰ منع استفاده از آن به عنوان سلاح جنگی در مناطق مسکونی اعلام شده است. بمب خوشه‌ای سلاح دیگری بود که اسرائیل از آن استفاده کرد که برای مدت‌ها حتی پس از جنگ جان غیرنظامیان را به خطر می‌اندازد که صلیب سرخ نیز آن را غیر انسانی خوانده است.

 

محاصره اقتصادی و سوختی نور غزه جنایت دیگری بود که رژیم صهیونیستی آن را به کار برد به طوریکه تنها راه تامین غذا و مایحتاج مردم، کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل بود و حتی تامین آب آشامیدنی هم به مشکل خورده بود. توقیف کشتی راشل کوری از ایرلند که حامل محموله کمک‌های بشردوستانه برای غزه بود و در میان سرنشینان بک برنده جایره صلح نوبل و یک نماینده بلند پایه سازمان ملل حضور داشت و حمله به کشتی ملقب به کاروان آزادی که از ترکیه حرکت کرده بود و حامل ۵۸۱ فعال حقوق بشر بود، بار دیگر چهره صهیونیست‌ها را برای جهانیان نمایان کرد.

 

ملت مظلوم و بی دفاع غزه با توکل به ذات اقدس الله و عزم و اراده راسخ به اصل خودباوری، توانست با مقاومت عصاره ظلم و فساد جهانی یعنی، هیمنه پوشالی استکبار صهیونیسم بین الملل را به خاک زبونی و ذلت کشاند، که این مهم بار دیگر با جهاد ملتی مبارز و قلبی مطمئن به وعده الهی «کَم مِّن فِئَهٍ قَلِیلَهٍ غَلَبَتْ فِئَهً کَثِیرَهً بِإِذْنِ اللّهِ وَاللّهُ مَعَ الصَّابِرِینَ»، با دستان خالی، شکستی مفتضحانه بر پیکر شوم لشگریان تا بن دندان مسلح جبهه کفر وارد ساختند و زمینه‌ی اضمحلال بیش از پیش این شجره‌ی خبیثه را فراهم آوردند، که این حماسه مردم شجاع غزه در دفاع از سرزمین مقدسشان، روز ملی غزه نام گرفت و همچنان بر تارک جهان می‌درخشد.

 

بی شک ضعف و زبونی نظام سلطه و اذناب بی آبرویشان در منطقه با تقویت خودباوری و مقاومت ملت‌ها و روح ایمان و تجهیز فناوری‌های نوین هویدا شد و نمایش عزت و اقتدار حماسه سازان حقیقی جبهه مقاومت و پیروزی‌های غرور آفرین را به ارمغان آورد. این سفاکان از واماندگی و بیچارگی تمام برای مقابله با جریان مقاوم مقاومت و وحدت ملت‌های بیدار برای ادامه حیات نکبت بار را در تهدید، تحریم و ترور و قتل عام کودکان و زنان بی گناه و پیران می‌دانند که به اقداماتی ذلیلانه دست می‌زنند که این مهم زمینه رسوایی و اضمحلال بیش از پیش آنان را به جهانیان نوید داده است، که صبح نزدیک است.

 

امروزه حقانیت ملت مسلمان و مظلوم فلسطین به درخشندگی آفتاب بر همگان آشکار شده و توطئه‌های استکبار جهانی در راس آن آمریکای تروریست آشوب زده و مزدوران مرتجع منطقه علیه ملت‌های مظلوم جهان بویژه فلسطین عزیز، یمن مقاوم، عراق اسلامی و سوریه مستقل و. بر ملاء شده و همگان شاهد چهره کریه رژیم منفور صهیونیستی و همپیمانان متحجر و سر سپرده آنان هستند، لذا سران اروپا و غرب و مزدوران استکبار خون آشام و خودفروختگان عربی – عبری بدانند که ملت‌ها بیدارتر از همیشه بوده و از عمق جان از سیاست‌های خصمانه و خفت بار آنان تنفر و انزجار دارند.

 

استحکام و اوج عزت و استقلال در جبهه مقاومت در حال گسترش است و ریشه‌های جان دار و عمیق خود را در میان وجدان‌های بیدار و قلوب آزادی خواهان دوانده است و بنای پوشالی زرپرستی و زور مداری و ماهیت شوم وجودی خود را از دست داده و بزودی شاهد اضمحلال این شجره خبیثه خواهیم بود.

نقش سردار شهید سرافراز حاج قاسم سلیمانی در جبهه مقاومت و دستیابی به پیروزی در نبرد غزه بی بدیل و فراموش نشدنی است بطوریکه دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز در گفت و گویی تاکید کرده که “نقش سردار سلیمانی در ارسال سلاح به غزه معجزه بود. این حاج قاسم سلیمانی بود که فکر آموزش رزمندگان در غزه با صنعت موشک‌های دوربرد را مطرح کرد که این دستاورد بسیار مهمی است. امروز هزاران موشک و کارگاه‌های ساخت خمپاره و آر پی جی در نوار غزه وجود دارد که در طول شبانه روز فعالیت می‌کنند.
اکنون نیز تصاویر حاج قاسم غزه را مزین کرده و به عنوان الگوی مبارزه با تروریسم در غزه نمایان شده است.
کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین ریاست جمهوری؛ ضمن تسلیت و تعزیت ایام سوگواری فاطمیه (س) و توسل به ساحت قدسی این بانوی صدیقه، تقویت و استمرار وحدت جبهه مقاومت با تمام استواری و ظفر مندی این جریان در تمامی جبهه‌ها را امری واجب و ضروری دانسته و تحقق وعده‌های الهی در نصرت مومنین و نابودی ظالمین بر مبنای آیه “وَ کانَ حَقًّا عَلَیْنا نَصْرُ الْمُؤْمِنِینَ “خواهد بود و همگان را از صف آرایی جبهه شوم دشمن دعوت می‌کند و امید است با وحدت امت‌های اسلامی و دیگر ملت‌های آزاده عالم، با توکل به ذات احدیت و اعتماد راسخ و عملی به منویات حکیمانه حضرت امام خامنه‌ای (مدظله العالی) زمینه نابودی ظلم جهانی و صهیونیسم بین المللی را نه فقط در سرزمین مقدس قدس بلکه در قلمرو حدود بشری در عالم را عملی ساخته و حکومت جهانی را بفضل خدای رحمان تشکیل دهند.

کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین ریاست جمهوری
۲۹ دیماه ۱۳۹۹،
۴ جمادی الثانیه ۱۴۴۲،
۱۸ ژانویه ۲۰۲۱

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × 2 =