صهیونیست‌ها فقط زبانِ قدرت را می‌فهمند

رئیس مجلس؛ فلسطین را آرمان قرن ۲۱ جهان اسلام خواند و تاکید کرد: محور آمریکایی – صهیونیستی، تجزیه کشور‌های اسلامی را همزمان با اخراج فلسطینی‌ها از سرزمینشان دنبال می‌کند.

آقای محمد باقر قالیباف امروز (دوشنبه) در نشست مجازی رؤسای کمیسیون‌های امنیت ملی و سیاست خارجی مجالس کشور‌های حامی فلسطین؛ با انتقاد شدید از سکوت برخی از حاکمان جهان اسلام، سازمان ملل و سازمان‌های مدافع حقوق بشر برابر جنایات مستمر رژیم تروریستی صهیونیستی علیه مردم مظلوم فلسطین و به ویژه نوار غزه، هشدار داد، اگر امروز جهان اسلام متوجه این توطئه خطرناک نشود و از وقوع آن ممانعت نکند، صهیونیست‌ها گام بعدی را برای تجزیه جهان اسلام برخواهند داشت.
رئیس مجلس همچنین با تاکید بر شکست طرح آمریکایی – صهیونیستی موسوم به ”معامله قرن“، افزود: جمهوری اسلامی ایران ضمن حمایت از راه حل مقاومت به عنوان یک حقِ مشروع، بر راه حل سیاسی فلسطین از طریق ثبت طرح برگزاری همه پرسی در میان ساکنان اصیل فلسطین در سازمان ملل، بر مشارکت این ساکنان اصیل در طرح رفراندوم شامل مسلمان، مسیحی و یهودی تأکید دارد، هرچند صهیونیست‌ها ثابت کرده اند که فقط زبانِ قدرت را می‌فهمند.

متن سخنان آقای قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی به این شرح است:

السلام علکیم و رحمه الله و برکاته.
در ابتدا وظیفه خود می‌دانم از حضور برخی رهبران مقاومت فلسطین و رؤسای محترم کمیسیون‌های روابط خارجی و نمایندگان مجالس کشور‌های دوست و برادر که با هدف تشریک مساعی و آگاهی بخشی در حمایت از ملت مظلوم فلسطین، دعوت مجلس شورای اسلامی ایران را پذیرفته و در این نشست مجازی مشارکت نموده اند، تشکر و قدردانی نمایم.

همکاران گرامی.

دشمنان تلاش دارند از مسیر اعمال تحریم ها، اقدامات خودسرانه و یکجانبه، تهدید و تطمیع، وحدت امت اسلامی را هدف قرار دهند. بی تردید؛ در چنین شرایطی اهمیت موضوع فلسطین، ما نمایندگان مجالس
کشور‌های اسلامی و پارلمان‌های حامی فلسطین را بر آن داشت تا با تمرکز بر شعار «قدس محور وحدت ما – باهم علیه عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی»، برای حمایت از قبله اول مسلمین و قدس شریف
به عنوان بخشی از هویت دینی مشترک مسلمانان، گردهم آئیم و میثاقی دوباره ببنیدم.

جنایات مستمر رژیم تروریستی صهیونیستی علیه مردم مظلوم فلسطین و به ویژه نوارغزه، از حافظه تاریخ پاک نخواهد شد. جمهوری اسلامی ایران به عنوان حامی ملت مظلوم فلسطین و محور مقاومت، ۱۲ سال پیش و در اولین سالروز تجاوز ۲۲ روزه رژیم صهیونیستی علیه غزه، با هدف تجلیل از مظلومیت مردم فلسطین و حماسه آفرینی محور مقاومت، طی مصوبه مجلس شورای اسلامی، ۲۹ دیماه را به نام روز «غزه، نماد مقاومت فلسطین» نامگذاری کرد و این روز، برای همیشه در تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران ثبت شد.

ما امروز، به منظور پاسداشت مقاومت ملت فلسطین و محور مقاومت، در این نشست مجازی گردهم آمدهایم تا مجدداً تأکید نمائیم که امروز اهمیت هیچ مسأله‌ای به درجه اهمیت آزادی قدس شریف برای جهان اسلام نمی‌باشد و آرمان فلسطین، آرمان قرن ۲۱ برای جهان اسلام است.

همانطور که می‌دانید؛ اشغال کشور فلسطین و آوارگی فلسطینی‌های ساکن در این سرزمین، بدترین فاجعه‌ای است که جریان انحرافی صهیونیسم بعد از جنگ جهانی دوم در قلب جهان اسلام ایجاد نمود. اینکه علیرغم گذشت ۷۲ سال از این رویداد تلخ و روز نکبت، همچنان بیش از ۴ میلیون فلسطینی در اردوگاه‌ها و در بدترین شرایط معیشتی بسر می‌برند؛ اینکه بیش از هزاران نفر در زندان‌های رژیم صهیونیستی اسیر، زندانی و تحت شکنجه اند؛ اینکه شهرک‌های صهیونیستی همچنان توسعه می‌یابد و هر روز زنان و کودکان فلسطینی به خاک و خون کشیده می‌شوند. اینکه هرروز خانه فلسطینی‌ها در سرزمین‌های اشغالی به بهانه‌های مختلف تخریب می‌شود؛ اینکه بیش از دو میلیون فلسطینی، ۱۴ سال است در غزه، تحت محاصره کامل انسانی قرار دارند و اینکه بیش از ۶ میلیون فلسطینی در سرزمین‌های اشغالی ۱۹۴۸ و کرانه غربی در زیر سلطه صهیونیست‌ها و جو نظامی – پلیسی و امنیتی وحشتناک و غیر انسانی به سر می‌برند، یک تراژدی دردناک برای بشر در قرن ۲۱ است.

تأسف بارتر از این اتفاقات، این است که همه این جنایت‌ها در سکوت و مماشات برخی از حاکمان جهان اسلام، سازمان ملل و سازمان‌های مدافع حقوق بشر درحال وقوع است.
امروز، ما نه تنها شاهد حمایت و کمک به مردم مظلوم فلسطین نیستیم، بلکه متأسفانه معدودی از حاکمان کشور‌ها با نادیده انگاشتن حقوق ملت فلسطین، با برقراری روابط سیاسی، اقتصادی، تجاری و حتی نظامی – امنیتی و سرمایه گذاری، در پروژه‌های شهرک سازی صهیونیست‌ها کمک می‌کنند.
اینکه صهیونیست‌های اشغالگر و تروریسم در شرایط بحرانی ناشی از شیوع ویروس کووید۱۹، ارسال واکسن برای اسراء و زندانیان فلسطینی را ممنوع و تحریم می‌کنند، فاجعه مضاعفی است که وجدان هر انسانی را با هر دین، مذهب و آئینی به درد می‌آورد.

خواهران و برادران گرامی.

امروز، همه ما مسؤولیم و کمترین وظیفه انسانی و اسلامی ما این است که با صدای بلند فریاد برآوریم و صدای مظلومیت فلسطین را به گوش جهانیان برسانیم. محور آمریکایی – صهیونیستی، سناریوی تجزیه کشور‌های اسلامی منطقه را به موازات اخراج فلسطینی‌ها از سرزمین اجدادیِ آن‌ها و یهودی سازی و تخریب مسجدالاقصی دنبال می‌کند. بی تردید؛ اگر امروز جهان اسلام متوجه این توطئه خطرناک نشود و از وقوع آن ممانعت نکند و صهیونیست‌ها در صورتی که بتوانند قبح عادی سازی روابط را برطرف کنند، گام بعدی را برای تجزیه جهان اسلام برخواهند داشت.
جهانیان در سال‌های اخیر، روابط نزدیک صهیونیسم و تروریسم را در بخش‌هایی از منطقه غرب آسیا و به ویژه سوریه، شاهد بوده اند، این خصومت صهیونیستها، با هدف تجزیه کشور‌های اسلامی دنبال می‌شود و باید هوشیار بود.

رؤسای محترم کمیسیون روابط خارجی.
نمایندگان محترم.

معتقدیم پارلمان ها، تصویر گویا و زبان حالِ مردم هستند و می‌توانند از ظرفیت خود در جهت حمایت از ملت مظلوم فلسطین و بیان این فجایع در نطق‌های پارلمانی استفاده کنند. این حداقل کاری است که می‌توان برای فلسطین انجام داد.
ما در مجلس شورای اسلامی ایران به ویژه در این مرحله حساس، با بکارگیری دیپلماسی پارلمانی برای تحقق حقوق مشروع ملت فلسطین تلاش می‌کنیم و ضمن حمایت از راه حل مقاومت به عنوان یک حقِ مشروع، بر راه حل سیاسی فلسطین از طریق ثبت طرح برگزاری همه پرسی در میان ساکنان اصیل فلسطین در سازمان ملل، بر مشارکت این ساکنان اصیل در طرح رفراندوم شامل مسلمان، مسیحی و یهودی تأکید کرده ایم. هرچند صهیونیست‌ها ثابت کرده اند که فقط زبانِ قدرت را می‌فهمند.
خوشبختانه امروز ملت و مقاومت فلسطین، بیدار، سرزنده و بالنده است و اسیر این توطئه‌ها نخواهد شد. باور داریم که ملت فلسطین از حقوقِ حقه خود کوتاه نخواهد آمد و ما نیز وظیفه داریم از این روحیه مبارزه و مقاومت تا حد ممکن حمایت کنیم.
بی تردید، طرح آمریکایی – صهیونیستی موسوم به معامله قرن، شکست خورده است و ملت‌ها بیدار و هوشیارند و با داشتن عقبه و فرهنگ غنیِ اسلامی نخواهند گذاشت صهیونیست‌ها بر منطقه مسلط شوند.
در پایان، همزمان با ایام سالگرد سردار سپهبد سلیمانی قهرمان بین المللی مبارزه با تروریسم، یاد و خاطره وی را که ازسوی مقاومت و مردم فلسطین «شهید قدس» نام گرفت، گرامی میداریم.
بار دیگر از مشارکت همه عزیزان در این نشست مجازی تشکر و قدردانی می‌کنم.
والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × پنج =