نشست کمیسیون مشترک برجام در وین آغاز شد

چهارمین نشست کمیسیون مشترک برجام در هفتمین دور از مذاکرات وین که با هدف رفع تحریم‌های ظالمانه جریان دارد دقایقی پیش در هتل کوبورگ آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 به نقل از ایرنا این نشست در سطح معاونان وزیر و مدیران سیاسی وزارت امور خارجه ایران و گروه ۱+۴، به ریاست علی باقری کنی مذاکره کننده ارشد ایران و انریکه مورا معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا در حال برگزاری است. باقری کنی که پنجشنبه هفته گذشته وارد وین شد، ریاست هیئت ایرانی را برعهده دارد.

پیش از آغاز نشست چند دیدار دوجانبه و چندجانبه میان مذاکره کنندگان ارشد گروه ۱+۴ و ایران برگزار شد. برگزاری نشست امروز که در واقع با هدف جمع‌بندی گفتگو‌های هفته گذشته در سطح مذاکره‌کنندگان ارشد صورت می‌گیرد تا دیشب در هاله‌ای از ابهام قرار داشت. یک منبع آگاه عصر دیروز به ایرنا گفت که ادامه و یا اتمام دور جاری گفت‌وگوها، به محتوای مذاکرات طرف‌ها بستگی دارد.

این دور از مذاکرات پنجشنبه هفته گذشته آغاز شد و هیئت‌ها بلافاصله کار بر روی متون و تلاش برای کاهش اختلافات را آغاز کرده‌اند. گفتگو‌ها روی متون صرفا به کارگروه‌ها محدود نبود و طرفین در قالب‌ها و سطوح مختلف سرگرم کار در دو حوزه رفع تحریم و هسته‌ای بودند.

باقری صبح امروز در توئیتی نوشت: پس از رایزنی‌ها با دیگر هیئت‌ها، بعد از ظهر روز گذشته من و انریکه مورا برای ارزیابی وضعیت و بحث درباره مسیر پیش رو، دیدار کردیم. وی با بیان اینکه «این هفته پیشرفت خوبی داشتیم» افزود که مذاکرات بعد از وقفه چند روزه از سرگرفته خواهد شد.

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده + هجده =