انتظاری جز اجرای قانون نداریم

نورنیوز – گروه ورزشی: سید مهدی حسینی‌پور، مدیرعامل باشگاه سایپا در خصوص علت تأخیر این تیم در ثبت شکایت اظهار کرد: وقتی تخلفی در این سطح رخ می‌دهد، باشگاه مورد ظلم قرار گرفته باید ابتدا نسبت به صحت اطلاعات بدست آمده اطمینان کافی را به‌دست آورد و بعد اقدام به شکایت کند. بحث ما بحث اخلاق است و ما در گروه سایپا به اخلاق مداری بسیار حساس هستیم. مدارک مورد نظر هم بعد از پایان لیگ به‌دست ما رسید و بلافاصله پس از صحت سنجی اقدام به ثبت شکایت کردیم.


مدیرعامل باشگاه سایپا تصریح کرد: ما تاکنون چنین پرونده‌ای در سطح صعود به لیگ برتر نداشتیم اما در پرونده مشابه باشگاه نفت امیدیه در لیگ دسته دوم رأی تغییر نتایج بازی‌ها برایش اعلام شد اکنون هم انتظار ما در خصوص اعلام رأی این پرونده از آقای مهدی تاج به عنوان ریاست فدراسیون فوتبال و تمام ارکان قضایی فدراسیون این است که نسبت به عملی کردن وعده‌ها و شعارهای خود در خصوص فوتبال پاک اقدام کنند و رأی را با مبنی عدالت صادر فرمایید ضمن اینکه این موضوع قابل پیگیری است؛ قانون چیز مشخصی است و بحث بازیکن غیر مجاز بسیار مشخص است  و در متن صریح قانون تصویب خود آقایان هم ذکر شده است.


مدیرعامل سایپا ادامه داد: من شنیدم که برخی می‌گویند باید از تیم شمس آذر در فصل آینده لیگ برتر امتیاز کسر شود در حالی که تیم شمس آذر در لیگ یک تخلف کرده و است اصلا درست نیست که بخواهیم از حق تیمی در لیگ برتر بگذریم، در متن دقیق قانون هم آمده و انتظاری جز اجرای قانون نداریم.


مدیرعامل باشگاه سایپا افزود: حراست فدراسیون فوتبال، کمیته انضباطی و هر نهاد قضایی که می‌خواهد این رای صادر کند می‌تواند استعلام بگیرد و متوجه شود که حق با کیست، ماهم استعلام‌های لازم را انجام دادیم و پیگیر خواهیم بود.


حسینی‌پور افزود: ما به اجرای عدالت از سوی فدراسیون فوتبال ایران ایمان داریم و از رئیس محترم کمیته انضباطی جناب آقای حسن زاده درخواست دارم نسبت به این پرونده همان طوری برخورد کند که نسبت به نفت امیدیه رای صادر کرد، ما هم جناب آقای حسن زاده را به عنوان یک انسان پاک می‌شناسیم؛ یک اتفاقی در لیگ یکی رخ داده که باید صحتش تأیید شود و اگر این جعل رخ داده بر اساس مفاد آیین‌نامه انضباطی فدراسیون فوتبال موصب ۱۳۹۷، طبق ماده ۶۱ باید به این موضوع رسیدگی شود و انشالله رای درستی هم صادر می‌شود اما اگر خدایی ناکرده رای چیز دیگری باشد، باشگاه سایپا قطعا این موضوع را در دادگاه قضایی فیفا و CAS پیگیری خواهد کرد.


مدیرعامل سایپا در خصوص آخرین وضعیت تیم سایپا در صورت لیگ برتری شدن احتمالی گفت: ما در حال حاضر مشغول آماده سازی جهت حضور در مسابقات است اما همه چیز منوط به رای کمیته انضباطی است و اگر این رای به سود لیگ برتری شدن ما باشد باید تدابیر خاصی بیندیشیم اما در حال حاضر تیم را بر اساس نیازهای لیگ یک آماده و مهیای مسابقات کردیم اما اگر رای تا دوشنبه صادر شود، ما این فرصت را داریم تا تیم خودمان را بر اساس لیگ برتر آماده کنیم و تدابیر لازم را اعمال کنیم.


مدیرعامل باشگاه سایپا در خصوص اینکه اگر فدراسیون بخواهد با ریش سفیدی و مصلحت اندیشی در خصوص این پرونده نگاه داشته باشد تصریح کرد: اینگونه که نمی‌شود فوتبال را اداره کرد این موضوع دقیقاً مثل این می‌ماند که من بروم و یک خلاف بسیار سنگینی را انجام دهم و قانون و دادگاه علیه من حکم صادر کند اما بخواهیم با ریش سفیدی نسبت به آن برخورد کنیم و از قاضی بخواهیم این حکم را برگرداند و خلاف قانون عمل کند!


حسینی‌پور در پایان خطاب به مدیران و مسوولان فدراسیون فوتبال گفت: فقط می‌توانم بگویم که همه ما امام حسینی هستیم.

ورزش دات آنلاین

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه − یک =