حساب خود را حذف می‌کنیم

نورنیوز ـ گروه فرهنگ و جامعه: کاربران فیسبوک و اینستاگرام با انتقاد از راه اندازی سرویس پولی این پلتفرم ها تهدید به حذف حساب‌‎های خود کردند.


متا به عنوان مالک این ۲ پلتفرم اعلام کرده که کاربران برای دسترسی بدون آگهی باید ماهانه ۱۰ یورو بپردازند. این شرکت گفت که گزینه اشتراک را برای مطابقت با مقررات اتحادیه اروپا راه اندازی می کند.


این تغییر میلیون‌ها کاربر را مجبور می‌کند تصمیم بگیرند که آیا می‌خواهند با تبلیغات شخصی‌سازی شده روبرو شوند یا هزینه یک پیشنهاد بدون آگهی را پرداخت کنند.


اما کاربران به این ایده حمله کردند و گفتند که به جای پرداخت حق امتیاز بدون تبلیغات، حساب‌های خود را حذف کنند.


برنامه‌های اشتراک ماهانه برای کاربران وب ۹.۹۹ یورو هزینه دارد، در حالی که کاربران آی او اس و اندروید باید ۱۲.۹۹ یورو در ماه هزینه کنند.


یکی از کاربران رسانه های اجتماعی در ایکس (توییتر سابق) نوشت، «چه کسی برای آن هزینه خواهد کرد؟» در حالی که دیگری به سادگی گفت: «بای».


یکی دیگر از کاربران ایکس نوشت: « چه کسی برای استفاده از شبکه های اجتماعی هزینه می‌کند، چه رسد به فیسبوک که ۱۰ یورو در ماه می بپردازد.»


یکی از حساب‌های کاربری به نام «SoulReaver» اضافه کرد: « من می‌خواهم ببینم که چه کسی برای این پول پرداخت می‌کند»، در حالی که دیگری اضافه کرد: « برای آن هزینه نمی‌کنم».


برخی دیگر به تصمیم اخیر ایلان ماسک برای معرفی یک سرویس اشتراک در ایکس اشاره کردند که در ابتدا توییتر بلو نام داشت اما اکنون به ایکس پریمیوم تغییر نام داده است.


یکی از کاربران خطاب به صاحب متا گفت: «زاکربرگ یک کپی‌کننده است. فقط کپی کردن حرکات ایلان. لطفا کمی خلاق باشید.»


دیگری اضافه کرد: «۹.۹۹ یورو فقط برای حذف آگهی کلاهبرداری است.»


در اوایل سال جاری، متا به دلیل نقض قوانین داده اتحادیه اروپا در مورد تبلیغات، ۳۹۰ میلیون یورو جریمه شد.


پیش از این تعدادی از کاربران زمانی که مدل اشتراک برای اولین بار شایعه شد تهدید کرده بودند که حساب های خود را حذف می کنند،. برخی آن را راه دیگری برای کسب درآمد نامیدند.

دیلی میل

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + شش =