200هزارمیلیارد تومان یارانه نقدی پرداخت شد – طبس نیوز

۲۰۰هزارمیلیارد تومان یارانه نقدی پرداخت شد

مجموع یارانه نقدی پرداخت‌شده به مردم طی ۵۷ ماه گذشته (از دی‌ماه ۸۹ تا شهریور ۹۴) به‌علاوه جبرانی ۸۵هزار تومانی اسفند ۹۱ به بیش از ۲۰۰هزار میلیارد تومان رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی طبس به نقل از تسنیم،دولت دهم با پشتوانه مصوبه مجلس شورای اسلامی از آذرماه سال ۸۹ اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها را با هدف کنترل مصرف حامل‌های انرژی و توزیع بهینه یارانه‌ها آغاز کرد که از همان ابتدا پرداخت نقدی ۴۵۵۰۰ تومانی یارانه به‌میزان برابر به تمام جمعیت ۷۵میلیون نفری با انتقاداتی همراه بوده که این انتقادها در دولت یازدهم به اوج خود رسید.

در پاسخ به این انتقادها، مجلس شورای اسلامی به‌پیشنهاد دولت یازدهم در قانون بودجه سال ۹۳ تبصره‌ای گنجاند که بر اساس آن دولت مکلف به حذف یارانه پُردرآمدها شد که این مهم در سال گذشته هرچند کلید خورد ولی عملیاتی نشد و مجموع حذف‌شدگان به ۳۰۰هزار نفر نرسید.

در پی اصرار کارشناسان و مجلسی‌ها و همچنین کسری حدود ۱۸هزار میلیارد تومانی یارانه‌ها، دولت در سال ۹۴ روند حذف یارانه پُردرآمدها را با سرعت بیشتری در پیش گرفت که تاکنون شمار حذف شدگان به ۲.۱ میلیون نفر رسیده است و پیش‌بینی می‌شود در سال جاری یارانه نقدی ۶میلیون نفر حذف شود که صرفه‌جویی ۳هزار میلیارد تومانی در پرداخت یارانه نقدی را به‌همراه خواهد داشت.

نگاهی به آمار پرداخت یارانه نقدی به بیش از ۷۵میلیون نفر در ۵۷ ماه گذشته (از دی‌ماه ۸۹ تا شهریور ۹۴) به‌علاوه جبرانی ۸۵هزار تومانی که در اسفند سال ۹۱ پرداخت شد، نشان می‌دهد که میزان پرداخت یارانه نقدی تا کنون از مرز ۲۰۰هزار میلیارد تومان گذشته است.

بنا بر اعلام سازمان هدفمندی سازی یارانه‌ها، یارانه ۴۵۵۰۰ تومانی مهرماه نیز ساعت ۲۴ روز یکشنبه ۲۶ مهر واریز می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست − 8 =