اقدامات دولت در کاهش هزینه های سفر اربعین کافی نیست/ضرورت حضور پر شور جوانان ایرانی در پیاده روی اربعین امسال

رئیس مرکز پژوهش های صدرا ضمن اشاره به اهمیت ویژه پیاده روی اربعین و نقش منحصربفرد آن در برجسته سازی خط مهدوی (عج) و شکل گیری و تقویت جبهه مقابله با نظام کفر و سلطه، بر ضرورت حضور گسترده جوانان ایرانی در پیاده روی امسال تأکید کرد

حجت الاسلام رضا غلامی، رئیس مرکز پژوهش های صدرا در گفتگو با خبرگزاری فارس ضمن اشاره به اهمیت فوق العاده پیاده روی اربعین و نقش منحصربفرد آن در برجسته سازی خط مهدوی (عج) و شکل گیری و تقویت جبهه مقابله با نظام کفر و سلطه، بر ضرورت حضور گسترده جوانان ایرانی در پیاده روی امسال تاکید کرد و و گفت، بدون تردید پیاده روی اربعین نه فقط مسیری برای بیداری، خودسازی معنوی و عمق بخشی به معرفت حسینی (ع) است بلکه تابلویی از قدرت فزاینده و مافوق تصور پیروان مکتب سید الشهداء (ع) در اقصی نقاط جهان برای تغییر معادلات ظالمانه در منطقه و کل جهان است.

غلامی افزود : در شرایط کنونی همه ما مکلف به صیانت از این سنت پرتاثیر هستیم و نباید مشکلات اقتصادی کمیت حضور جوانان ایرانی در پیاده روی اربعین را کاهش دهد.

وی افزود : تشکیل فوری صندوق های قرض الحسنه در میان خانواده ها، مساجد و هیأت ها برای کمک به جوانان کم بضاعت جهت حضور در پیاده روی اربعین هرچند زودتر از این باید دنبال می شد اما الان هم با کمک خیرین می تواند نقش مهمی را در گسترش حضور جوانان داشته باشد. در عین حال، آنچه مسلم است، تحمل سختی های سفر در برابر آثار و برکات آن آسان می شود و کسی نباید به خاطر دشواری های پیش آمده از جهات اقتصادی، خود را از حضور در این میدان محروم کند.

رئیس مرکز پژوهش های صدرا تاکید کرد :  تلاش های دولت در کاهش هزینه های سفر به عراق کافی نبوده و هنوز چشم انداز روشنی در خصوص هزینه های سفر وجود ندارد. توافق با دولت عراق برای نصف شدن هزینه ویزا، کنترل قاطعانه قیمت بلیط اتوبوس، قطار و هواپیما و برخورد با سودجویان از جمله اقداماتی است که می تواند هزینه های سفر را تا حدی کاهش دهد اما نشانه هایی از اراده دولت در این عرصه مشاهده نمی شود.

حجت الاسلام غلامی در ادامه گفت : از ماههای قبل دست های پلیدی مشغول به هم زدن روابط صمیمی و مکتبی مردم ایران و عراق بوده اند که البته به لطف الهی به جایی نرسیده است اما در شرایط فعلی مساجد و هیأت های مذهبی به علاوه رسانه ها باید مسافران اربعین را در خصوص چگونگی تحکیم دوستی با مردم شریف عراق، گسترش همکاری ها در پذیرایی از زوار و در کل، خنثی کردن توطئه های دشمن در این زمینه آموزش بدهند.

علاوه بر این، انتظار می رود فعالیت های فکری و دینی برای عمق بخشی به سفر اربعین و جلوگیری از سطحی و کم اثر شدن این حرکت جدی گرفته شود و دستگاههای فرهنگی با صرف نظر از کارهای شکلی و تشریفاتی که معمولا از چند هفته قبل از اربعین شروع می شود، در کل سال برای این موضوع برنامه داشته باشند.

انتهای پیام/ب

لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × 3 =