اداره حرمین شریفین باید به دست کل جهان اسلام باشد/ قدردانی امام جمعه موقت طبس از سفر وزیر کشور به این شهر – طبس نیوز

اداره حرمین شریفین باید به دست کل جهان اسلام باشد/ قدردانی امام جمعه موقت طبس از سفر وزیر کشور به این شهر

حجت الاسلام مؤدب گفت: اگر برخورد انسانی در محدوده حرم امن الهی با حجاج صورت نگیرد قابل پذیرش نیست و جامعه اسلامی باید به این نتیجه برسد که ادامه اداره حرمین شریفین باید به دست کل جهان اسلام باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی طبس، حجت‌الاسلام احمد مؤدب امام جمعه موقت طبس در نماز جمعه عبادی سیاسی، این هفته با اشاره به شهادت امام سجاد(ع) گفت: بعد از جریان کربلا و شهادت امام حسین(ع) اوضاع نسبت به خاندان عصمت و طهارت، خشن و بسیار اسفناک شد و امام زین العابدین(ع) در چنین شرایطی امامت را به عهده گرفت و با پنج خلیفه به ناحق و ستمگر همزمان بود که هیچکدام از آن‌ها نسبت به خاندان اهل بیت انسانیت و رحم نشان نمی‌دادند.

خطیب موقت نماز جمعه طبس با اشاره به اوضاع و شرایط امام سجاد(ع) گفت: بعضی با دشنام به امیرالمومنین امام علی(ع) میخواستند خود را به خلیفه نزدیکتر کنند و ایشان در چنین وضعیتی و چنین زمانی بودند، ولی امام سجاد(ع) در قالب دعا و رساله همه این مکرها را باطل و راه را روشن کردند.

وی گفت: شرایط در آن زمان به حدی بود که امام فقط می‌توانست به خدا شکایت کند لذا امام فرمود من به خدا شکایت میکنم همانطور که پیامبران در شرایط خاص به سوی تو شکایت کردند و ما مسلمان‌ها باید از آنها حمایت کنیم تا جلوی ظلمی که به مظلومین  میشود را بگیرند و عدالت را ایجاد کنند.

وی با اشاره به حوادث امروز دنیا گفت: در منا، بحرین، یمن، عراق، سوریه و جاهای دیگر ستمگران علیه مسلمین و مؤمنین به شدت ستم می‌کنند و خدایا امکانی برای شکایت وجود ندارد، به که شکایت کنیم؟ مجامعی که قبول‌شان نداریم و سرتا پا فسق و جنایت و کفر و جهت‌گیری استکباری دارند به این ها میشود شکایت کرد؟ بنابراین ما هم این مظالم را به درگاه خدا میبریم و از خدا میخواهیم که دعای ما را علیه ستمکاران مستجاب فرماید و با نصرت خود این ملت متدین و شریف و شیعه و منتظران آقا امام زمان را یاری کند.

DSC_0016

حجت الاسلام مؤدب در خطبه‌های دوم با اشاره به سفر وزیر کشور به شهرستان طبس گفت: سفر وزیر کشور به طبس بسیار مطلوب و پرخیر و برکت بود، هم از سخنرانی زیبا و روشنگرانه و امید بخش که داشتند و تقریبا جامع به تمام معنا که مردم با بیانات ایشان یک اطلاعات کلی از جایگاه نظام مقدس اسلامی در منطقه و جهان به دستشان آمد و هم از تصمیم‌گیری‌های دیگری که انجام شد،،میدانید که حضور یک مسئول بلند پایه در یک منطقه برکات مادی و معنوی دارد و از عزیزانی که تلاش کردند این سفر صورت پذیرد تقدیر و تشکر می‌کنیم.

وی گفت: همچنین روز گذشته جلسه شورای اداری در این شهرستان به ریاست استاندار محترم تشکیل شد که جلسه بسیار خوبی بود و معاونین و مسئولین استانی حضور داشتند، مسائل مطرح شد نتیجه و رویکرد راهگشا و گره‌گشا که استاندار محترم دارند این است که یک سیاست باز توأم با اختیار دادن به زیر مجموعه به گونه ای که اعلام کردند مباحث را به طور مستقل و بدون هماهنگی ما پیگیری کنید، این نعمتی است.

وی با تاکید بر این روند گفت: مسئولین این روند را دنبال کنند و به زیر مجموعه خود اعتماد کنند و در چهارچوب قوانین و مقررات اختیارات بدهند، وقتی یک مجموعه به زیرمجموعه خود اعتماد میکند کاراها با سرعت بیشتر انجام میشود و روال همین است و هیچ رئیسی در هیچ کجای دنیا نمیتواند شخصا به همه مشکلات رسیدگی کند.

DSC_0001

وی گفت: وزرا برای تقسیم کار هستند که از دوش رئیس جمهور بار را بردارند، استانداران، مدیر کل‌ها و رؤسای ادارات و معاونین برای این هستند که بار را با حفظ حرمت همه در راستای قوانین و چهارچوب مقررات بکشند.

وی در خصوص اوضاع منطقه‌ای و جهانی گفت: راهبرد استکبار جهانی و آمریکا نفوذ در منطقه و در میان گروه‌ها و دولت‌ها و متحدان جمهوری اسلامی ایران است.

امام جمعه موقت طبس گفت: یک قرارداد و توافق امضا میشود پشت این توافق ممکن است پشت متحدان منطقه‌ای و استراتژیک ما بلرزد که باب توافق و گفتگو باز شده نکند برای ما ایجاد مشکل ایجاد کند.

DSC_0015

وی ادامه داد: هدف دشمن این است که حزب الله و سوریه را ناامید کند عراق و سایر متحدان را بترساند که این میتوانست اساسی‌ترین ضربه را بر مخالفین آمریکا و متحدان جمهوری اسلامی ایران بزند لذا رهبر معظم انقلاب برای اینکه جلو این سواستفاده و این شیطنت را بگیرند با یک دستورالعمل فرمودند تحت هیچ شرایطی به غیر از موضوع هسته ای در هیچ یک از موضوعات مذاکره‌ای با آمریکا نداریم و مذاکره با آمریکا ممنوع است.

وی افزود: اکنون خودشان اعلام میکنند بعد از توافق هسته ای همچنان، آمریکا و ایران به عنوان دشمن درجه یک یکدیگر شناخته می‌شوند.

وی با یادآوری حادثه منا و اینکه حادثه منا هرگز نباید فراموش شود افزود: ده‌ها دلیل اکنون کشف و افشا شده و پشت پرده که تقریبا عمد بودن حادثه منا را میرساند بنابراین هم کسانی که فردی را از دست دادند و هم دیگر مسلمین باید خواستار پیگیری حقوقی باشند.

DSC_0008

وی تاکید کرد: اگر قرار باشد وضعیت عربستان این گونه باشد و حجاج برایشان بی‌ارزش باشند و تامین امنیتشان اینطور باشد و برخورد انسانی در محدوده حرم امن الهی با آنها صورت نگیرد قابل پذیرش نیست و جامعه اسلامی باید به این نتیجه برسد که ادامه اداره حرمین شریفین باید به دست کل نظام جهان اسلام باشد و چرا خانه مردم به دست یک آل و قبیله خرابکار و جنایتکار و وهابی باشد این باید پیگیری شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به راهپیمایی روز ۱۳ آبان اشاره نمود و یادآور شد: روز سیزده آبان با حضور گسترده دانش‌آموزان برگزار شد که جای تقدیر و تشکر است،۱۳ آبان روز دانش آموز است اگر خودش نفهمد که برای چه این روز را روز دانش آموز نامیدند و فلسفه نامگذاری آن چیست نمی‌شود از او انتظار داشت که در آینده با روحیه ضداستکباری باشد که تقویت این روحیه برای حفظ امنیت ملی ضروری است.

3 دیدگاه برای نوشته «اداره حرمین شریفین باید به دست کل جهان اسلام باشد/ قدردانی امام جمعه موقت طبس از سفر وزیر کشور به این شهر»

  1. کدوم ۹۲ درصد.بجای خودت حرف بزن و نظرت رو بگو.چیکار به بقیه داری که از بالای اونا دروغ میگی.

  2. خدایا شکرت…چه خیر و برکتی در ۴ساعت اقامت در طبس و اونم سخنرانی…جالبه میگویند سخنرانی زیبا داشت و این باعث خیر و برکت است…یکی پیدا نشد خواست ۹۲درصدی مردم برای الحاق مجدد به یزد بگه….

    1. یرکتش این بودکه: امام جمعه طبس تصریح کرد: سفر وزیر کشور به طبس تنها جنبه تبلیغاتی برای آقای عبداله‌زاده داشت.و همچنین:وی گفت: وزیر کشور غیر از دیدار عمومی با مردم طبس و دیدار با خانواده شهید که والدین فرماندار طبس بودند، برنامه دیگری در طبس نداشت. یعنی خودشون بریدن و خودشونم دوختن. به این میگن مردم سالاری. به این میگن خیر و برکت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 − چهار =