۳۳۰ روستای خراسان‌جنوبی با تانکر آبرسانی می‌شود/ ۷۰ درصد قنوات؛ نیازمند مرمت

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، علیرضا عباس‌زاده، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان‌جنوبی ظهر امروز در قرارگاه محرومیت‌‌زدایی استان، اظهار داشت: قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) برای هماهنگی نهادهای خدمت‌رسان در کشور تشکیل شده تا خدمت‌رسانی به مردم به شکل بهتر و ویژه‌تر رقم بخورد.

وی با بیان اینکه هفت موضوع مهم در این قرارگاه با افق سه ساله پیگیری می‌شود، اضافه کرد: بحث تأمین آب شرب موضوع اول رسیدگی در قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) در سطح کشور است که در این راستا ۶۶۰ روستا در خراسان‌جنوبی برای آبرسانی و اصلاح شبکه پیشنهاد شده که در مجموع به ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان‌جنوبی اضافه کرد: با ورود قرارگاه امام حسن مجتبی(ع)، طرح‌های آبرسانی به روستاهای استان در یک بازه زمانی کوتاه‌مدت به پایان برسد.

عباس‌زاده با بیان اینکه در حال حاضر بر اثر خشکسالی ۳۳۰ روستای استان با تانکر آبرسانی می‌شود، تصریح کرد: کم آبی مهم‌ترین مشکل ما در خراسان‌جنوبی است با این وجود در شبکه‌های آبرسانی استان به صورت میانگین هدرفت بالای ۴۰ درصدی آب را داریم.

وی اجرای طرح‌های آبخیزداری و احیای قنوات را از دیگر اقدامات قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) عنوان کرد و گفت: در سطح استان ۷ هزار و ۳۰۰ رشته قنات ثبت شده که بر روی ۷۰ درصد این قنوات تاکنون هیچ عملیات بازسازی انجام نشده و مرمت قنوات اولویت‌دار استان به یک هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان‌جنوبی امنیت غذایی، اشتغال‌زایی، احداث راه‌های روستایی، مسکن روستایی و بازآفرینی محلات شهری را از دیگر موضوعاتی دانست که توسط این قرارگاه دنبال می‌شود.

عباس‌زاده خاطرنشان کرد: مسئولان متولی طرح‌های اولیه و مورد نیاز خود در این حوزه‌ها را احصاء کنند تا به قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) ارسال شود و بعداً این طرح‌ها در قالب تفاهم‌نامه در استان اجرایی شود.

انتهای پیام/۳۶۳۵/ب


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده + 11 =