اعتبارات محرومیت‌زدایی در خراسان جنوبی افزایش یافت

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، استاندار خراسان جنوبی در شورای برنامه ریزی و توسعه استان گفت: اعتبارات محرومیت زدایی که در سال ۱۴۰۰ رقم ۵۱۷ میلیارد تومان بوده با رشدی قابل توجه به ۶۰۳ میلیارد تومان در امسال رسیده است.

وی افزود: این اعتبار باید در زمینه رفع محرومیت از مناطق کمتر برخوردار، پیشرفت و آبادانی کشور هزینه شود و تمرکز آن بر روی پروژه‌های عمرانی و زیربنایی است.

قناعت بیان کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی، ضمن این که در اجرای طرح ها با سازمان مدیریت و برنامه ریزی به توافق می‌رسند، باید اولویت‌های وزارتخانه‌ها و سازمان‌های خود در مرکز را هم مدنظر داشته باشند.

استاندار خراسان جنوبی عنوان کرد: در بحث تخصیص این اعتبار، تمرکز باید بر روی طرح های نیمه تمام و مواردی باشد که تا پایان سال مالی ۱۴۰۱ به اتمام می‌رسند.

وی با ذکر این نکته که عدالت در این زمینه در برابری توزیع اعتبار نیست، ادامه داد: رعایت توازن منطقه ای، رعایت شاخص‌ها و توجه به مناطق محروم باید در توزیع این اعتبار مدنظر باشد.

قناعت کشاورزی را از موضوعات راهبردی برشمرد و ضمن تشکر از مدیران به جهت موافقت با اختصاص ۱۰ میلیارد تومان اعتبار به صندوق حمایت از بخش کشاورزی اظهار کرد: بخش عمده‌ای از مطالبات مردم در سفر‌های شهرستانی، مربوط به کشاورزی است.

استاندار خراسان جنوبی گفت: این اعتبار می‌تواند به کشاورزان کمک کند و در قالب تسهیلات به متقاضیان اختصاص یابد.

وی با اشاره به دستور کار تشریح شاخص‌های جمعیتی استان تا افق ۱۴۲۵، پنجره جمعیتی را دورانی طلایی نامید که اقتصاد دانان از آن به عنوان موهبت جمعیتی نام می‌برند و ادامه داد: از عوامل بسیار مهم و مؤثر در پیشرفت، جمعیت فعال یک جامعه است.

قناعت بیان کرد: تحولات جمعیتی از موضوعات استراتژیک نظام، حاکمیت و دولت سیزدهم است، لذا برای رشد اقتصادی، باید به موضوع افزایش جمعیت و نرخ باروری توجه ویژه داشت.

استاندار خراسان جنوبی با تأکید بر این که پنجره جمعیت تکرار نمی‌شود، گفت: سنین ۱۵ تا ۶۴، جمعیت فعال جامعه اند که هرقدر بر تعداد جمعیت این رده سنی افزوده شود، فرصت طلایی برای رشد اقتصادی بیشتر می‌شود.

وی درمورد دستور کار ارائه گزارش کانون ارزیابی شایستگی مدیران حرفه‌ای نیز گفت: راه اندازی این کانون در استان در سال ۱۴۰۰ مجوز لازم را گرفته و به این لحاظ خراسان جنوبی از استان‌های پیشرو است.

قناعت تصریح کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی از مدیران میانی و پایه بخواهند از برنامه‌های سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی در کانون ارزیابی شایستگی مدیران حرفه‌ای اقدام کنند.

به گفته استاندار خراسان جنوبی یکی از مؤلفه‌های تأثیرگذار در انتخاب مدیران، کادرسازی و تقویت مدیران حرفه‌ای، حضور در این کانون است.

انتهای پیام/۴۹۰۵


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 8 =