هزینه کرد ۴۲ میلیارد تومانی برق رسانی به سایت‌های نهضت ملی مسکن خراسان جنوبی

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، مهدی دادگر مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی امروز در شورای اداری استان اظهار داشت: تفاهم‌نامه پست ۴۰۰ کیلوولت معادن شاهکوه با پیگیری‌های انجام شده و با اعتبار ۲۵۰ میلیارد تومان منعقد شده که آثار و برکات زیادی خواهد شد.

وی افزود: این طرح در راستای توسعه زیرساخت های منطقه خراسان جنوبی و ایجاد بستر استقرار صنایع معدنی همجوار معادن و ذخایر اکتشاف شده که بسیار امیدبخش است، اجرا می‌شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان‌جنوبی با بیان اینکه در ابتدای دولت سیزدهم یک ناترازی تولید و مصرف را در استان و کشور داشتیم و مصرف از تولید پیشی گرفت، اضافه کرد: در یک سال گذشته ۱۲ هزار مشترک جدید به جمع مشترکین شرکت برق استان اضافه شده اند که مصرف را افزایش داد.

دادگر یادآور شد: علیرغم این موضوع با تدابیر دولت و همراهی‌هایی که در استان اتفاق افتاد، در یک سال گذشته ۱۳۵ نیروگاه خورشیدی کوچک مقیاس با ظرفیت هزار و ۸۰۰ کیلو وات و با اعتبار ۳۶ میلیارد تومان راه‌اندازی شد که با این وجود اگر مصرف استان بالا رفت به ظرفیت تولید هم اضافه کردیم.

وی از خرید سه دستگاه بالابر خط گرم برای شهرستان‌های خراسان‌جنوبی با اعتبار بیش از ۲۰ میلیارد تومان خبر داد و گفت: در حال حاضر تمام شهرستان‌های استان به بالابر تجهیز شده‌اند. 

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه در تابستان سال جاری شرایط پایداری در زمینه مصرف برق داشتیم که آرامشی برای مشترکین بود، متذکر شد: این موضوع در شرایطی رقم خورد که پیک بار استان به ۳۶۶ مگاوات در تابستان سال جاری رسید و پیک بار ما در تابستان سال گذشته ۳۰۶ مگاوات بود با وجود افزایش پیک بار، توسعه خدمات برق‌رسانی را هم داشتیم و پاسخ مثبت به تمام متقاضیان داده‌ایم.

دادگر با بیان اینکه تغییر ساعت کاری ادارات خراسان جنوبی در راستای کاهش مصرف برق از مجموع دستگاه‌های اجرایی استان جنوبی ۱۸ دستگاه موفق شدند که در داخل ساعت اداری کاهش مصرف داشته باشند.

وی بیان کرد: در مجموع دستگاه‌های اجرای استان در ساعات اداری و ساعات غیر اداری در مدیریت مصرف برق همراهی خوبی داشته اند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان‌جنوبی ادامه داد: سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی با ۵۱ درصد، شرکت برق استان با ۳۵ درصد و شرکت آب منطقه‌ای هم با ۲۷ درصد به ترتیب بیشترین مدیریت مصرف را داشته‌اند.

دادگر گفت: با پیگیری‌های استاندار برای سه نیروگاه خورشیدی خراسان جنوبی به ظرفیت ۳۵ مگاوات، سرمایه گذاران اعلام آمادگی کرده‌اند.

انتهای‌پیام/۶۹۰۱۴


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 14 =