مناسب سازی و برنامه‌ریزی سالن‌های ورزشی طبس برای جانبازان و معلولان

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از طبس  در راستای گرامیداشت هفته تربیت بدنی اولین جشنواره فرهنگی ورزشی “روز ملی پارالمپیک” با حضور پرشور مردم و مسئولان طبس برگزار شد.

در این جشنواره بیش از ۳۰۰ نفر از ورزشکاران و خانواده جانبازان و معلولین، ناشنوایان و کم‌ شنوایان و نابینایان و کم بینایان شهرستان طبس در محل سالن ورزشی کوثر برگزار گردید.

رحیمی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان طبس در مراسم اولین جشنواره فرهنگی و ورزشی گرامیداشت روز ملی پارالمپیک اظهار داشت : برای ورزش معلولان این شهرستان سعی شده است در سالن های مختلف برنامه ریزی مناسبی صورت گیرد.

وی افزود: برای ترمیم‌  بازسازی و تعویض کف پوش سالن ورزشی کوثر طبس اعتبارات خوبی اختصاص یافته است.

 فرماندار طبس نیز از تجهیز سالن‌های ورزشی شهرستان برای استفاده جانبازان و معلولین خبر داد.

پناهی رئیس اداره ورزش و جوانان طبس نیز گفت: هیئت جانبازان و معلولین، ناشنوایان و کم شنوایان و نابینایان و کم بینایان ۳ هیئت ورزشی فعال در این شهرستان هستند.

وی افزود: بالغ بر ۱۰۰ نفر در این ۳ رشته ورزشی مشغول به فعالیت هستند.

حسینی رئیس اداره بهزیستی شهرستان طبس نیز در حاشیه برگزاری این جشنواره خاطرنشان کرد: ۲ هزار و ۸۰۰ معلول در این شهرستان شناسایی شده اند.

وی یادآور شد: برای معلولان شهرستان طبس پرونده توانبخشی نیز تشکیل شده است.

حسینی اظهار داشت: قریب‌بر هزار و ۱۰۰ نفر از این معلولین، استعداد ورزشی دارند و می‌توانند در مسابقات مختلف حضور یابند.

حجت الاسلام محمدی امام جمعه طبس در این جشنواره تصریح کرد: از خانواده‌هایی که افراد معلول در آن‌ها حضور دارند می‌خواهم تا معلولین را نسبت به ورزش ترغیب کنند.

در اولین جشنواره فرهنگی ورزشی پارالمپیک شهرستان طبس ورزشکاران جانباز و معلول این شهرستان در رشته‌های گلبال، دارت، فوتبال دستی، طناب کشی، چوب کشی، هفت سنگ، فریزبی و تیراندازی با کلت لیزری در دو بخش آقایان و بانوان به رقابت پرداختند.

  در مراسم پایانی این جشنواره با حضور مسئولین فرهنگی، اداری و وررشی شهرستان طبس از نفرات برتر رشته‌های متنوع با لوح سپاس، حکم قهرمانی و جوایزی ارزنده‌ای تجلیل به عمل آمد.

 انتهای پیام/۶۹۰۱۴


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + سه =