استفاده از ظرفیت نمایشگاه ملی صنایع دستی برای معرفی محصولات خاص خراسان جنوبی

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، جواد قناعت، استاندار خراسان جنوبی امروز با تأکید بر این مطلب در نشست برنامه ریزی نمایشگاه ملی صنایع دستی با محوریت خراسان جنوبی، خاطرنشان کرد: برگزاری نمایشگاه ملی صنایع دستی ، فرصت بسیار مغتنمی برای معرفی استان است لذا باید از این فرصت برای ارائه و عرضه محصولات خاص خراسان جنوبی حداکثر استفاده را ببریم.

وی تصریح کرد: تولید محتواهای مناسب با شعارهای نو و تازه و حرف های جدید که جذابیت ایجاد کند، برای معرفی محصولات خاص استان ضروری است.

استاندار از  برگزاری نمایشگاه ملی که حضور ۳۰ استان کشور را در خراسان جنوبی به همراه دارد، به عنوان یک فرصت مطلوب یاد کرد و و با تأکید بر این که در این زمینه باید سنگ تمام بگذاریم، اظهار داشت: میزبانی استان های دیگر، فرصتی طلایی برای معرفی ظرفیت های گردشگری و صنایع دستی و دیگر پتانسیل های خراسان جنوبی است.

قناعت بر نقش صدا و سیما در این زمینه تأکید کرد و گفت: باید به گونه ای برنامه ریزی شود که طی این چند روز برپایی نمایشگاه، و با برقراری ارتباط با استان ها و شبکه های مختلف، خراسان جنوبی در شبکه های مختلف استانی و ملی مطرح شود.

وی، اطلاع رسانی وسیع درخصوص برگزاری نمایشگاه، توسط مطبوعات و جراید نیز می تواند به معرفی استان کمک کند.

به گفته وی؛ ضرورت بهره برداری حداکثری از فرصت طلایی برپایی نمایشگاه برای عرضه توانمندی های خراسان جنوبی، کار تیمی خوب و هم افزایی و مشارکت همه حوزه هاست.

استاندار گردشگری و صنایع دستی را از مؤلفه های کلیدی استان برشمرد و متذکر شد: فرصت های گردشگری، صنایع دستی و آثار باستانی استان اگر چه مغفول مانده اما در بحث اشتغالزایی و کمک به توسعه، با ظرفیت های کشاورزی و معدنی برابری می کند.

قناعت، برندسازی را از نکات کلیدی در معرفی محصولات استان عنوان کرد و گفت: برخی محصولات خاص خراسان جنوبی است و نمونه مشابهی در دیگر مناطق ندارد، لذا باید برای معرفی آنها و نیز محصولات مزیت دار استان، در سطح ملی و جهانی ، برندسازی داشته باشیم و وقت و انرژی بیشتری بگذاریم.

وی از حوزه های متولی خواست با طراحی و آماده سازی بسته هایی حاوی صنایع دستی استان برای هدیه دادن به مهمانان خاص به معرفی داشته های خراسان جنوبی کمک کنند و حتی این موضوع در اولویت برنامه های کلیه دستگاه های اجرایی قرار گیرد.

به گفته وی؛ شرکت های دانش بنیان هم باید در این نمایشگاه حضور پررنگی داشته باشند.

استاندار با اشاره به این که سفیر قرقیزستان، شنبه آینده به استان سفر می کند، گفت: از جمله موضوعاتی که باید در این سفر مورد توجه قرار گیرد، معرفی صنایع دستی و آثار باستانی و تاریخی استان است.

قناعت با بیان این که فرودگاه ها، نمایشگاه ها، ورودی های شهرها، هتل ها و شرکت های استانی جزو ارزش های شهری هستند که سطح رفاه یک منطقه را نشان می دهند، خاطرنشان کرد: این ظرفیت ها که همان وهله اول و بدو ورود به چشم می آیند، می توانند ترغیب کننده باشند، ما این ظرفیت ها را داریم و باید برای ترغیب گردشگران و سرمایه گذاران به حضور در استان، از آنها به بهترین شکل استفاده کنیم.

به گفته وی؛ باید از فرصت حضور مهانان برای تقویت صنعت هتلداری و اقامتگاه های بومگردی استان نیز استفاده شود.

وی بر برگزاری برنامه های پرمحتوا، شاد و مفرح در طول زمان برگزاری نمایشگاه تأکید کرد و متذکر شد: برای حضور پررنگ استان در نمایشگاه بین اللملی که بهمن ماه در تهران برگزار می شود باید از هم اکنون برنامه ریزی کنیم تا بهترین استفاده را از این فرصت نیز ببریم.

شایان ذکر است؛ نمایشگاه ملی صنایع دستی با حضور صنعتگران و فعالان صنایع دستی ۳۱ استان کشور، روزهای ۷ تا ۱۱ آذرماه در محل نمایشگاه بین المللی بیرجند برگزار می شود.

پایان پیام/۳۶۳۵


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + پانزده =