رهاورد چهارمین روز از هفته دولت برای خراسان جنوبی

خبرگزاری فارس – خراسان جنوبی؛ همزمان با چهارمین روز از گرامیداشت هفته دولت در همه نقاط خراسان جنوبی شاهد بریدن روبان های بهره برداری و کلنگ زنی طرح های جدید بودیم که دولتمردان به مردم این استان برای بهره مندی از آن تقدیم کردند.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرنگار فارس از فردوس، همزمان با چهارمین روز از هفته دولت در این شهرستان دو طرح بزرگ خدمات شهری شامل عملیات خط انتقال استخر ذخیره آب های سطحی با اعتبار۲۰ میلیارد ریال به پارک های ملت و فردوس  دلگشا و ۷۲ هزار مترمربع آسفالت معابر در خیابان شهید مطهری با اعتبار۲۸۸ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

همچنین چمن مصنوعی هنرستان شهید قویم اسلامیه  به مساحت ۷۵۰ مترمربع و با اعتبار۴ میلیاردو ۴۰۰ میلیون ریال افتتاح شد.

بنابر گزارش خبرنگار فارس از قاین نیز در این روز با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی و جمعی از مسوولان استانی و محلی کلنگ آغاز عملیات اجرایی تأمین زیرساخت‌های نهضت ملی مسکن  شامل پروژه‌های آبرسانی، برق رسانی و گازرسانی به سایت ۴۹ هکتاری و ۳۶ هکتاری شهر قاین با اعتباری بالغ بر۱۴۱ میلیارد تومان به زمین زده شد.

گزارش خبرنگار فارس از سربیشه نیز حاکی از آن است که در چهارمین روز از هفته دولت و با حضور معاون امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی، یک واحد گاوداری شیری در مجتمع گاو شیری ثمن بخش مود مورد بهره ‌برداری قرار گرفت.

محمد رضا زرگری، مدیر جهادکشاورزی شهرستان سربیشه در آیین افتتاح این واحد گاوداری اظهار داشت: مجتمع گاو شیری ثمن مود با ظرفیت هزار رأس، یکی از بزرگترین مجتمع های گاوداری و دامپروری شهرستان به شمار می رود.

وی با بیان اینکه این مجتمع دارای ۱۸۸ هکتار مساحت است ادامه داد: این مجتمع در سال ۸۴ تأسیس شده و دارای ۵۲ واحد است.

وی با اشاره به اینکه تاکنون ۳۰ واحد این مجتمع پروانه تأسیس گرفته‌اند و ۱۴ واحد نیز دارای پروانه بهره‌برداری هستند، افزود: تا کنون برای این مجتمع ۳۵۱۲ میلیون ریال اعتبار هزینه و بیش از ۴۸ نفر از مزایای این مجتمع برخوردار شده‌اند.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان سربیشه یادآور شد: جمع کل مبلغ سرمایه گذاری شده برای این طرح ۲۹ هزار میلیون ریال است.

همچنین در این روز پروژه آسفالت معابر روستای کلاته‌ سلیمان به نمایندگی از ۱۷ روستای شهرستان سربیشه  افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرنگار فارس از نهبندان، امروز ترمینال ضبط پسته ۸۰۰ تنی با اعتبار ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان و با اشتغال ۱۰ نفر مستقیم  و ۱۵ نفر غیر مستقیم، یک واحد کارخانه سنگبری سرابیان در منطقه شاهکوه با سرمایه گذاری بالغ بر ۱۵ میلیارد تومان و با اشتغال مستقیم بیش از ۲۵نفر و یک سازه بندخاکی با اعتبار بالغ بر ۲ میلیارد تومان در منطقه شاهکوه و مناطق تحت تأثیر دشت آبخوان چاهداشی در این شهرستان به بهره برداری رسید.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرنگار فارس از یرکوه نیز در این روز با حضورمعاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، مدیر کل دفتر امور شهری و شوراها استانداری، فرماندار و جمعی از مسوولان این شهرستان ،عملیات اجرایی گازرسانی به روستای چاه باشه، دو واحد صنعتی، پروژه توسعه و آسفالت معابر شهری شهر حاجی آباد، پروژه ارتقا تکنولوژی سایت همراه اول روستای نوده، طرح احداث و جمع آوری همزمان شبکه فشار متوسط آبیز و پروژه روکش آسفالت محور قاین – خواف – یزدان به بهره برداری رسید.

پایان پیام/۶۹۰۷۵

 


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 6 =