رصد بی‌وقفه مناطق زلزله‌زده «شوسف»

خبرگزاری فارس – خراسان جنوبی؛ روز گذشته بعد از زلزله ۵ ریشتری که ساعت ۱۲ و ۴۳ دقیقه شوسف نهبندان را لرزاند بعد از آن نیز در ساعات ۱۳ و ۳۹ دقیقه شاهد زلزله ای ۳.۶ ریشتری در این منطقه بودیم.

سپس در ساعات ۱۵ و ۵۷ دقیقه و ۲۲ و ۵ دقیقه نیر زلزله هایی هر کدام با قدرت ۳.۸ ریشتری بخش سرداران شوسف را لرزاند. همچنین روز گذشته زلزله های با قدرت ۲.۹ و ۲.۸ نیز در شوسف و سربیشه رخ داد.

هرچند این زمین لرزه ها خسارت مالی و جانی به دنبال نداشت اما نگرانی مردم این منطقه را در پی داشت به طوری که مردم جرات خوابیدن و رفتن به خانه های خویش را نداشتند.

بازدید میدانی از کانون زلزله

به همین واسطه محمد علی کاوسی، مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی شب گذشته در بازدید میدانی از مرکز کانون زلزله در روستاهای توتسک از نزدیک جویای حال مردم این روستا شد.

 وی ضمن ابراز خونسردی از مردم، گفت: خوشبختانه خرابی و تلفات جانی در این زلزله رخ نداده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی، گفت: با توجه به‌ زلزله های پی در پی  مردم دچار ترس شده اند که امدادگران و نجاتگران با حضور در محل زلزله افراد را به خونسردی و آرامش دعوت کردند.

کاوسی ادامه داد: پیش بینی محل های اسکان اضطراری برای استقرار مردم برای جلوگیری و امن بودن از تهدیدات و خطرات ناشی از پس لرزه ها انجام شد.

وی در پایان ضمن خداقوت به نیروهای امدادی و داوطلب هلال احمر، افزود: این نیروها از همان ساعت های اولیه در محل زلزله حضور پر رنگ داشتند و الحمدالله مشکلی در ارائه خدمت به مردم وجود ندارد.

بازدیدهای بدون وقفه

ابوالفضل ایروانی، فرماندار شهرستان نهبندان به دنبال حادثه زلزله در نهبندان اظهار کرد: به همراه تیم های امدادی و عملیاتی، بازدیدی بدون وقفه از منطقه انجام شد. 

به گفته وی بررسی های میدانی درخصوص ارزیابی خسارت های احتمالی در دستور کار است.

وی گفت: خسارت مالی و جانی خاصی نداشتیم ترک خوردگی هایی در سکونت گاه مردم انجام شده که به  محض برآورد خسارات رسانه ای خواهد شد.

فرماندار نهبندان افزود: بعد از زلزله اصلی، چهار پس  لرزه هم به وقوع پیوسته که قدرت آن کاهش یافته است و امیدواریم زازله شدیدی را شاهد نباشیم.

ایروانی با بیان اینکه مردم بخش سرداران به لحاظ روحی و نگرانی مضطرب هستند، اظهار داشت: برای اسکان اضطراری مردم در چادرها و به صورت اردوگاهی تمهیدات لازم اندیشیده شده است.

جمعه ۵ آبان نیز زلزله هایی با قدرت ۵.۳ و ۴.۳ ریشتر شوسف نهبندان را لرزاند.

پایان پیام/


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × دو =