وزیر ارشاد: سیاست راهبردی دولت خروج از حوزه تصدی‌گری فرهنگ است

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، محمد مهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر امروز در دیدار با اصحاب فرهنگ، هنر، رسانه و فعالان حوزه قرآن و مسجد خراسان جنوبی اظهارداشت: شعار اصلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این دو سال عدالت فرهنگی بوده و برای تحقق این شعار نیز کارهای مهمی در بخش های گوناگون انجام شده است.

وی با بیان این که معتقدیم اعتبارات ناچیزی برای حوزه فرهنگ و هنر دیده می شود افزود: بخشی از اعتبارات این حوزه به دولت برمی گردد و بخش دیگر آن مربوط به جایگاه والای فرهنگ و هنر است.

به گفته وی سیاست راهبردی دولت این است که از حوزه تصدی گری فرهنگ خارج شود و این خروج  از حوزه تصدی گری در حوزه های نظارت، حمایت و تسهیل گری پر رنگ تر خواهد شد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به این که خروج از حوزه تصدی گری یعنی سپردن امور به حلقه های میانی اجرایی فرهنگ است تصریح کرد: حلقه های میانی شامل انجمن ها، موسسه های غیر دولتی و … هستند و فعالیت های فرهنگی و هنری چون بخش  ممتازی به حساب می آیند باید نخبگان و دغدغمندان مسئولیت آن را برعهده داشته باشند.

اسماعیلی به ریل گذاری های انجام شده در حوزه فرهنگ و هنر اشاره و خاطرنشان کرد:  به طور حتم اعتبار و مشکل پروژه تالار بزرگ شهر بیرجند را که از سال ۹۰ شروع شده و هنوز ۷ درصد پیشرفت فیزیکی دارد را تامین خواهیم کرد.

وی از حل مشکل انجمن نمایشی خراسان جنوبی خبر داد و اضافه کرد: طی یکی و دو هفته آینده اعتبار همه مراکز فرهنگی و هنری استان تامین و تعیین تکلیف می شود تا وارد فاز اجرا شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به حمایت از حوزه تولید و محتوا نیز اشاره ای داشت و ادامه داد: براساس تصمیم گیری های انجام شده بین ۳ تا ۱۰ میلیارد تومان اعتبار به سینماهای جوان اختصاص می یابد که این اعتبار نیز به صورت مستقیم به حساب آن ها واریز می شود.

اسماعیلی به تخصیص یک میلیارد تومان اعتبار به صورت سرانه به انجمن های نمایشی، موسیقی و تجسمی اشاره کرد و گفت: بنای پول پاشی نداریم چون پولش را نداریم اما در راستای تحقق شعار عدالت فرهنگی این کار را انجام خواهیم داد.

وی به جریان های غرب زده برای مشوش نشان دادن حوزه فرهنگ و هنر و این دولت به دنبال خاموش کردن چراغ فرهنگ و هنر است هم اشاره ای داشت و ادامه داد: به عنوان  وزیر از شرع و قانون فرهنگ و هنر  و همین طور از قانون عفاف و حجاب دفاع می کنم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان این که مفتخر به لباس خدمتگزاری به فرهنگ و هنری هستم  افزود: به همه هنرمندان این مرز و بوم در همه نقاط کشور افتخار می کنیم نوکری آن ها را افتخار می دانیم.

اسماعیلی از اختصاص اعتبار ویژه به مراکز فرهنگی و هنری خراسان جنوبی خبرداد.

پایان پیام/


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + هجده =