کلنگ زنی پروژه آبرسانی محلات عشایر نهبندان

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از نهبندان، امروز کلنگ زنی فاز چهارم پروژه آبرسانی به محلات عشایری خواجه منجیکو و چاه زرد شهرستان نهبندان توسط سرپرست سازمان امور عشایر ایران انجام پذیرفت.

سیاوش احمدی میرقائد، سرپرست سازمان امور عشایر ایران در این مراسم اجرای پروژه های آبرسانی پایدار را نتیجه نگاه ویژه نظام به جامعه عشایری برشمرد و گفت: فاز چهارم پروژه آبرسانی به محلات عشایری خواجه منجیکو و چاه زرد نهبندان دارای ۱۵ کیلومتر خط انتقال آب می باشد که مبلغ ۱۶ میلیارد تومان برای اجرای آن پیش بینی شده است.

 وی با اشاره به اینکه ۶۰ خانوار عشایری از اجرای فاز چهارم این پروژه بهره مند می شوند، اظهار داشت: عملیات تکمیلی و پایانی این پروژه نیز به طول ۷ کیلومتر و برای بهره مندی ۵۰ خانوار به محلات عشایری چاه شور و تمام ده در صورت تخصیص اعتبارات لازم در سال  آینده اجرایی می شود.

سرپرست سازمان امور عشایر ایران با اشاره به اینکه فاز اول و دوم این پروژه (خواجه منجیکو و چاه زرد) تکمیل و فاز سوم آن نیز مراحل نهایی خود را طی می کند، افزود: کل پروژه آبرسانی به محلات عشایری خواجه منجیکوه و چاه زرد دارای ۸۱ کیلومتر خط انتقال آب  است و با اجرای کامل آن ۲۸۰ خانوار عشایری از نعمت آب شرب پایدار بهره مند می‌شوند.

پایان پیام/۶۹۰۲۷


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 11 =