تقویت و تجهیز خط انتقال برق شهرک گلخانه‌ای ماژان

خبرگزاری فارس- خراسان جنوبی؛ سفر به بخش ماژان، چهارمین سفر بخشی استاندار خراسان جنوبی بود که در این بازدید اهم مشکلات این بخش در حوزه‌های عمرانی، زیرساختی و زیربنایی بخش جلگه ماژان مورد بررسی قرار گرفت.

سید علی حسینی، فرماندار شهرستان خوسف در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: این شهرستان صاحب موفق‌ترین شهرک گلخانه‌ای استان در محمدیه است و در حال حاضر چشم امید به تکمیل زیرساخت‌های شهرک گلخانه‌ای ماژان بسته، تا با استفاده از تجارب گلخانه‌داران منطقه و استفاده از ظرفیت در این بخش، فراهم‌کننده اشتغال و گسترش کسب‌و‌کار گلخانه‌ای در این منطقه باشد.

وی اجرای خط انتقال آب، استخر ذخیره آب، ایستگاه پمپاژ و شبکه داخلی آب با هزینه کرد ۸۸ هزار میلیون ریال را از مهمترین اقدامات در حال اجرا در این پروژه گلخانه‌ای ۳۰ هکتاری دانست.

نماینده عالی دولت در شهرستان خوسف گفت: با عنایت ویژه استاندار خراسان جنوبی به این شهرک گلخانه‌ای، مقرر شده است ١٢ میلیارد و ٧٠٠ میلیون تومان از اعتبارات سفر ریاست‌جمهوری برای تقویت و تجهیز خط انتقال برق (یک مگاوات) شهرک گلخانه‌ای ماژان تخصیص یابد، که تحقق این مصوبه گام بزرگی در راستای راه اندازی این گلخانه خانه خواهد بود.

به گفته وی با راه اندازی این پروژه که زمینه اشتغال مستقیم ۱۴۰ نفر را فراهم می‌کند، توان تولید ۳ هزار و ۵۰۰ تن محصولات گلخانه‌ای در سال را دارد.

پایان پیام/۳۶۳۵


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + ده =