طبس نیوز سایت خبری شهرستان طبس

«آیت‌الله عبادی» خطاب به مسؤولان حوزوی؛ طلاب هدفمند تربیت شوند

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با بیان اینکه کسی که انگیزه کافی به او تزریق شده باشد هیچ‌گاه خسته نمی‌شود، گفت: اگر چنانچه طلاب هدفمند بار آیند، کیفیت کار و سرعت حرکتش چند برابر می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، آیت‌الله سید علیرضا عبادی صبح امروز در دیدار با مسؤول مرکز نخبگان و استعدادهای برتر حوزه علمیه خراسان، اظهار داشت: در عین حالی که دشمنان جنگ هشت ساله را بر ما تحمیل کردند و بسیاری از اساتید و محصلین وقتشان در جبهه سپری شد و یا به شهادت رسیدند و بعد از آن نیز موانع دیگری را بر سر راه ما قرار دادند، اما جای شکر بسیار دارد از آنچه که در حوزه‌های علمیه انجام شده و در حال انجام است.

وی با اشاره به اینکه بشر موجودی ناشناخته است، افزود: در کشف استعدادهای برتر نخبگان باید به این نکته توجه کرد آن دسته از طلابی که نخبه شناخته نمی‌شوند نیز دارای یک نوع استعدادی هستند که باید آن‌ها را نیز کشف کرد.

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی خاطر نشان کرد: در کشف استعدادها باید حواس‌ها جمع باشد تا اقدامات به‌گونه‌ای نباشد که برخی طلاب خیال کنند مورد توجه نیستند و موجب یأس آن‌ها گردد.

عبادی با اشاره به اینکه استعدادها در آنچه کشف می‌شود، خلاصه نمی‌گردد، ادامه داد: کسانی که به‌عنوان نخبه درخشان نیز پذیرفته می‌شوند، استعدادشان تنها در آنچه کشف کرده‌اید نیست.

وی با بیان اینکه کسی که انگیزه کافی به او تزریق شده باشد هیچ‌گاه خسته نمی‌شود، مطرح کرد: اگر چنانچه طلاب هدفمند بار آیند، کیفیت کار و سرعت حرکتش چند برابر می‌شود.

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی اضافه کرد: غیر از مشوق‌های معنوی و مادی، مشوق واقعی که همان انیگزه است باید مورد توجه باشد لذا بر روی آن بسیار سرمایه‌گذاری کنید.

عبادی در پایان گفت: شیعه ۱۴۰۰ سال در انزوا بوده است لذا می‌طلبد تا ابتکار و صف‌شکنی کنید و این مکتب غنی اهل بیت(ع) را احیا کنید.

انتهای پیام/۳۴۰۳/ح


لینک منبع خبر