طبس نیوز سایت خبری شهرستان طبس

گام دوم رزمایش «ایران همدل»| از راه‌اندازی ۷۲ آشپزخانه تا توزیع ۴۳ هزار سبد معیشتی در خراسان جنوبی

مدیرکل کمیته امداد خراسان‌جنوبی از راه‌اندازی ۷۲ آشپزخانه در طرح احسان حسینی خبر داد و گفت: در طرح اطعام حسینی در دهه نخست محرم و آخر صفر نذورات مردمی به سمت گره‌گشایی از نیازمندان هدایت می‌شود.

رضا سلم‌آبادی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در بیرجند با اشاره به اجرای رزمایش «ایران همدل»، اظهار داشت: گام اول رزمایش در ماه مبارک رمضان و همزمان با اوج شیوع ویروس کرونا در استان برگزار شد.

وی بیان داشت:گام اول رزمایش بیش از ۴۳ هزار و ۴۰۰ سبد معیشتی و ۲۹۱ هزار و ۵۵۹ پرس غذای گرم با اولویت خانواده‌های ایتام، بیماران صعب‌العلاج، زنان سرپرست خانوار و سالمندان تحت حمایت توزیع شد.

 

مدیرکل کمیته امداد خراسان‌جنوبی از اجرای گام دوم رزمایش «ایران همدل» از ابتدای ماه محرم تا پایان صفر خبر داد و مطرح کرد: گام دوم رزمایش با بهره‌مندی از ظرفیت دهه ولایت و امامت و ایام سوگواری اباعبدالله الحسین(ع) و مشارکت هیئت‌های مذهبی و خیران و نیکوکاران و هدایت نذورات و کمک‌های مردمی اجرا می‌شود.

سلم‌آبادی با تأکید بر اینکه رزمایش «ایران همدل» در قالب «احسان حسینی» در آستانه ماه محرم و بازگشایی مدارس اجرا می‌شود، مطرح کرد: پیش‌بینی می شود در این مرحله از رزمایش ۴۶ هزار بسته معیشتی و ۵۰۰ هزار پرس غذای گرم در بین مددجویان تحت حمایت و اقشار نیازمند توزیع شود.

وی با اعلام اینکه گام دوم این رزمایش تا پایان ماه صفر برای اطعام نیازمندان ادامه دارد، تبیین کرد: مهم‌ترین هدف اجرای این رزمایش، اطعام افراد و خانوارهای نیازمند در راستای عمل به منویات رهبر معظم انقلاب مبنی بر کمک مؤمنانه، مواسات و همدلی است.

 

مدیرکل کمیته امداد خراسان‌جنوبی از راه‌اندازی ۷۲ آشپزخانه در طرح احسان حسینی خبر داد و گفت: در طرح اطعام حسینی در دهه نخست محرم و آخر صفر نذورات مردمی به سمت گره‌گشایی از نیازمندان هدایت می‌شود.

سلم‌آبادی به وجود بیش از ۱۰ هزار دانش‌آموز و دانشجو تحت حمایت کمیته امداد استان اشاره و خاطرنشان کرد: رزمایش «ایران همدل» در راستای تأمین لوازم تحصیلی دانش‌آموزان و تأمین نیازهای اضطراری خانوارهای نیازمند اجرا می‌شود.

وی در پایان اعلام کرد: مردم نیک‌اندیش استان می‌توانند نذورات و کمک‌های نقدی خود را با شماره‌گیری کد دستوری #۰۵۶*۱*۸۸۷۷* یا واریز به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۱۸۹۹۹۵۸۸۹۰ بانک ملی و همچنین شماره حساب ۰۱۰۲۱۰۲۸۹۱۰۰۵ واریز نمایند.

انتهای پیام/۳۴۰۳/ح/ی


لینک منبع خبر