از افتتاح ۸ طرح آبفا تا ایجاد و تثبیت اشتغال ۵۶۰۰ نفر با طرح‌های کشاورزی – طبس نیوز

از افتتاح ۸ طرح آبفا تا ایجاد و تثبیت اشتغال ۵۶۰۰ نفر با طرح‌های کشاورزی

با حضور محمدصادق معتمدیان در شهرستان سرایان، هشت طرح شرکت آب و فاضلاب استان خراسان‌جنوبی به بهره‌برداری رسید.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از سرایان، همزمان با دومین روز از هفته دولت، استاندار خراسان‌جنوبی به همراه معاونان خود به‌منظور افتتاح چند طرح خدماتی و عمرانی به شهرستان سرایان سفر کرد.

با حضور محمدصادق معتمدیان در شهرستان سرایان، هشت طرح شرکت آب و فاضلاب استان به بهره‌برداری رسید.

پروژه‌های شرکت آب و فاضلاب استان برای هفته دولت شامل آبرسانی به روستاهای بیدسک و شیرگ ججگ در درمیان،  آبرسانی به روستاهای ابامنصوری، آویز، نوبهار، خورزاد و بنی‌خانیک در سرایان، آبرسانی به روستای گلنام در سربیشه، آبرسانی به روستاهای سراب، گوراب و تبلو در قاین، توسعه شبکه توزیع آب مسکن روستایی در سطح استان و احداث مخزن آب و ایستگاه پمپاژ شهر سرایان است.

این پروژه‌ها به‌صورت همزمان، با حضور استاندار در سرایان و با استقرار فرمانداران شهرستان‌ها در محل پروژه‌های مرتبط به بهره‌برداری رسید.

شرکت آب و فاضلاب استان برای عملیاتی کردن این طرح‌ها در مجموع ۳۰۲ میلیارد ریال هزینه کرده و اعتبار هزینه شده برای اجرای ۱۰ مجتمع آبرسانی روستایی نیز بیش از ۲۱ میلیارد تومان است و جمعیت منتفع از این پروژه‌ها در سطح استان ۱۱ هزار و ۴۰۷ نفر هستند.

شرکت آب و فاضلاب برای ایجاد مخزن دو هزار مترمکعبی و ایستگاه پمپاژ شهر سرایان، ۵۸ هزار میلیون ریال هزینه کرده تا تأمین آب بهداشتی و سالم شش هزار نفر جمعیت برخوردار از این پروژه، بدون دغدغه صورت گیرد.

آغاز عملیات اجرایی و افتتاح ۱۶۴ پروژه کشاورزی

آغاز عملیات اجرایی و بهره‌برداری همزمان از ۱۶۴ پروژه جهادکشاورزی از برنامه‌های دومین روز هفته دولت بود که با حضور استاندار خراسان‌جنوبی، انجام شد.

از مجموع ۱۶۴ پروژه قابل افتتاح جهاد کشاورزی برای هفته دولت، ۱۰۰ پروژه در حوزه آب و خاک، دو پروژه در حوزه باغبانی، یک پروژه در حوزه ترویج، ۱۹ پروژه در حوزه تولیدات دامی، پنج پروژه در حوزه تولیدات گیاهی، دو پروژه در حوزه شیلات و آبزیان، شش  پروژه در حوزه صنایع کشاورزی و ۲۹ پروژه در حوزه منابع‌طبیعی و آبخیزداری است.

مجموع سرمایه‌گذاری صورت گرفته برای اجرای این پروژه‌ها ۷۵ میلیارد و ۴۲۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و جمعیت برخوردار از این پروژه‌ها ۳۳ هزار و ۷۳۵ خانواده است.

جهاد کشاورزی با اجرای این پروژه‌ها، برای ۲۹۳ نفر اشتغال پایدار و شغل جدید ایجاد کرده و تثبیت اشتغال برای پنج هزار و ۳۰۷ نفر را نیز رقم زده است.

برای ایجاد چهار مجتمع گلخانه‌ای واقع در شهرک گلخانه‌ای آیسک که امروز کلنگ‌زنی شد، با مشارکت بخش خصوصی اعتباری بالغ بر ۴۸۴ میلیارد تومان هزینه می‌شود.

انتهای پیام/۳۴۰۳/ح


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 + هفت =