ساخت ۶۰۰۰ واحد مسکن شهری در خراسان‌جنوبی آغاز شد

در راستای تحقق برنامه‌های هفته دولت، کلنگ ساخت شش هزار واحد مسکن نیازمندان در مناطق شهری به زمین خورد.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از زیرکوه، استاندار خراسان‌جنوبی در سومین روز از هفته دولت به همراه چند تن از مسؤولان استانی جهت افتتاح و گلنگ‌زنی پروژه‌های هفته دولت به شهرستان زیرکوه سفر کرد.

از جمله پروژه‌های سومین روز از هفته دولت، آغاز عملیات اجرایی شهرک گلخانه‌ای زیرکوه با وسعت ۲۳ هکتار است و اعتبار پیش‌بینی شده برای اجرای این طرح، ۲۰۹ میلیارد ریال است.

با راه‌اندازی این واحدهای گلخانه‌ای برای ۲۳۰ نفر به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم اشتغال ثابت و پایدار ایجاد می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری طبس نیوز به نقل از فارس؛ زیرکوه در ردیف شهرستان‌هایی است که به همت جهاد کشاورزی و فرمانداری، زیرساخت‌های گلخانه‌ای را تأمین کرده و فراخوان جلب و جذب متقاضی برای حضور و سرمایه‌گذاری در آن، ارائه شده است.

طرح ساخت ۱۰ هزار واحد مسکن محرومان در مناطق روستایی که از سال گذشته در خراسان‌جنوبی عملیاتی شد، به مراحل پایانی رسیده و تاکنون هفت هزار واحد مسکونی با حضور «محمدباقر نوبخت» رئیس سازمان برنامه و بودجه تحویل متقاضیان شده است.

پس از اجرای موفقیت‌آمیز طرح ساخت ۱۰ هزار واحد مسکن محرومان در مناطق روستایی استان، با پیگیری‌های استاندار خراسان‌جنوبی احداث مسکن شهری هم در اولویت استان قرار گرفت و تفاهم‌نامه آن در سفر خرداد امسال رئیس سازمان برنامه و بودجه به خراسان‌جنوبی امضا شد.

در راستای تحقق برنامه‌های هفته دولت، کلنگ ساخت شش هزار واحد مسکن نیازمندان در مناطق شهری به زمین خورد و با توجه به اقدامات مؤثر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در اجرای طرح واحدهای مسکن روستایی، ساخت شش هزار واحد مسکن شهری نیز به این حوزه موکول شد.

مجموع اعتبار پیش‌بینی شده برای ساخت این واحدها ۷۸۰ میلیارد تومان شامل تسهیلات بانکی و آورده متقاضی است و تسهیلات ویژه تعیین شده برای احداث هر واحد ۵۰ میلیون تومان وام قرض‌الحسنه و ۳۰ میلیون تومان کمک بلاعوض است.

انتهای پیام/۳۴۰۳/ح


لینک منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.