شهید محمدرضا حسن‌زاده – طبس نیوز

شهید محمدرضا حسن‌زاده

شهید از همان کوچکی علاقه زیادی به فراگیری قرآن داشت و به این کتاب الهی عشق می‌ورزید. وقتی جنگ بر ایران اسلامی تحمیل شد، پس از دیدن آموزش‌های لازم در عنفوان جوانی به ندای رهبر خود لبیک گفته و راهی جبهه های نبرد گردید.

شهید محمدرضا حسن زادهشهید محمدرضا حسن‌زاده
نام پدر: محمدعلی
تاریخ شهادت : ۱۳۶۴/۴/۸

 

 

 

زندگینامه

شهید محمد رضا حسن زاده در سال ۱۳۴۶ در یک خانواده مذهبی و کشاورز در روستای ازمیغان دیده به جهان گشود. پس از گذراندن دوران کودکی راهی مدرسه شد و تحصیلات ابتدایی خود را در روستای زادگاهش گذراند اما به علت نبود مدرسه راهنمایی در روستا، مجبور به ترک تحصیل شد و به کار کشاورزی و قالی بافی در همان روستا مشغول گردید.

شهید از همان کوچکی علاقه زیادی به فراگیری قرآن داشت و به این کتاب الهی عشق می‌ورزید. وقتی جنگ بر ایران اسلامی تحمیل شد و صدام آمریکائی تجاوز وحشیانه ای را به مرزهای اسلامیان آغاز کرد. پس از دیدن آموزش‌های لازم در عنفوان جوانی به ندای رهبر خود لبیک گفته و راهی جبهه های نبرد گردید و در گردان مخابرات لشکر ۵ نصر مشغول به خدمت شد و سرانجام در تاریخ ۱۳۶۴/۴/۸ در مناطق عملیاتی جنوب به خیل شهیدان پیوست. هستی را به هستی آفرین سپرد و جان مطمئنی را به جانان ملحق ساخت. خوشا او که خانهٔ دل را برای خدا از همه آرزوها پیراسته بود.

پیکر پاک و مطهر این بسیجی مخلص بعد از تشییع در طبس در کنار مرقد مطهر محمد بن جعفر طیّار در روستای ازمیغان به خاک سپرده شد.

‹ روحش شاد و راهش پر رهروباد ›

جوانه زد غزلی در دلم برای شهادت          دو باره کرد دلم گوئیا هوای شهادت
طنین بغض مرا گوش کن چه می‌شنوی هان           به گوش می‌رسد از آن صدای پای شهادت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 − پنج =